Преподобний Тимофій, пустельник у Символах

6 березня Православна Церква вшановує день пам’яті преподобного Тимофія. Про цього святого до наших днів дійшло дуже мало свідчень.

Відомо, що преподобний Тимофій пустинник, родом італієць, з юних років трудився в монастирі в місці з назвою “Символи” в Малій Азії, біля гори Олімп. Архімандритом обителі був преподобний Феоктист. Святий Тимофій був його учнем і товаришем по навчанню преподобного Платона, сповідника Студійського.

З юних літ преподобний Тимофій він присвятив себе чернечим подвигам, трудився в пості, стриманості і присвячував цілі ночі молитві. Остаточно подолавши в собі плоть, він був далеким від пристрастей і вирізнявся духовною досконалістю, до самої смерті своєї дотримувався непорочності душевної і тілесної.

За його молитвами відбувалося багато чудес: святий зціляв всякі недуги і виганяв з людей нечистих духів. Багато років він поневірявся по горах і пустелях, жив один в Господі і в безперервній молитві проливав рясні сльози, зрошуючи ними свою душу. В такому житті він досяг глибокої старості і відійшов до Господа у 795 році.

Підготував Андрій Говера.