Представники єпархії взяли участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді

Автор:

З благословення Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія 23–24 лютого 2019 р. в Київській православній богословській академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді. З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Православної Церкви України.

У заході взяли участь предстоятель, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Херсонський і Каховський Борис, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій, ректор Київської православної богословської академії прот. Олександр Трофимлюк, духовенство і численна молодь, яка прибула до столиці з усіх куточків України. 

Тема цьогорічного з’їзду: «Молодість – хвиля, що здіймається. Позаду вітер, попереду скелі».

Зі вступним словом до учасників з’їзду звернувся архімандрит Макарій, привітавши українську молодь із початком роботи Всеукраїнського з’їзду православної молоді. Архімандрит Макарій зазначив про важливість позитивної діяльності сучасної молоді у розвитку об’єднаної Церкви, яка, маючи великий потенціал, веде корабель нашої держави до духовного та економічного розвитку і затишної пристані.

Представники православної молоді України та гості з’їзду привітали Блаженнійшого Митрополита Київського та всієї України Епіфанія з величною подією – обранням його Предстоятелем Православної Церкви України, а також з отриманням Томосу про автокефалію нашої Церкви. Владика благословив учасників з’їзду та звернувся з привітальним словом.

Далі з’їзд продовжив роботу у секціях: «Незалежність. Автокефалія. Томос» (єпископ Борис (Харко), протоієрей Віталій Даньчак); «Чистота дошлюбних відносин» (ієрей Андрій Григораш, ієрей Іоан Гищук); «Активна молодь –  будівничі майбутнього в інформаційному просторі» (спеціаліст у сфері комунікацій, блогер, волонтер Мирослав Гай, письменник, соціальний психолог Олег Покальчук); «Співпраця Церкви і молодіжних громадських організацій на прикладі НСОУ ПЛАСТ» (архієпископ Нестор, Дремлюженко Ксенія); «Організація роботи Недільної школи. Обмін досвідом» (протодиякон Петро Лопатинський, Добрякова Світлана); «Життя без брехні можливе» (переможець телепрограми «Детектор брехні» Давид Джиджелава, професор філософії Віталій Шевченко); «Шлях до Бога через служіння ближнім » (волонтери спільноти «Молодь за мир» Оля Макар, Анастасія Тяпкова).

Перший день з’їзду завершився вечірнім богослужінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, яке звершив митрополит Епіфаній у співслужінні архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, намісника Золотоверхої обителі архієпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Макарівського Ізяслава, єпископа Херсонського і Каховського Бориса, намісника Свято-Феодосійського монастиря архімандрита Макарія, а також священиків з різних куточків України, які прибули до Києва зі своїми юними парафіянами.

24 лютого, в неділю про блудного сина, у Михайлівському Соборі, Його Блаженство звершив Божественну Літургію у співслужінні архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, намісника Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Макарівського Ізяслава, єпископа Херсонського і Каховського Бориса та численного духовенства з різних куточків України. Під час богослужіння молодь приступила до Святого Причастя.

З’їзд було продовжено презентацією організації «Пласт», яку провели головний капелан «Пласту» архієпископ Нестор і ст. пл. Ксенія Дремлюженко.

Завершився з’їзд православної молоді святковим концертом.

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора у Всеукраїнському з’їзді взяли участь голова молодіжного відділу єпархії прот. Вадим Криворучко і матінка Марія, Степан Хміль, представники молодіжного активу єпархії Михайло Бачинський, Віталій Савчук, Назар Шевчук, Юлія Лесик, Ольга Равлюк, Софія Савчук.

 

За матеріалами прес-служби Київської митрополії Української Православної Церкви.