Представники єпархії помолилися на Фанарі з нагоди вручення Томосу про автокефалію Українській Церкві

Автор:

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора представники тернопільського духовенства: економ єпархіального управління протоієрей Руслан Притула, секретар єпархіальної ради протоієрей Олег Гах і староста кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени Юрій Іванович Петрик, – відвідали Стамбул (колишній Константинополь), побували на Фанарі і взяли участь у святій Божественній літургії у  храмі Святого Георгія Переможця.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав Томос про автокефалію Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. В патріаршому храмі цього дня також молилися єпископат і духовенство Православної Церкви України, президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, колишній президент Віктор Ющенко, представники українського уряду.

“Ми й досі перебуваємо під враженням від цієї поїздки, адже були свідками справді історичної події”, – розповідає протоієрей Руслан Притула.

“Дякую Господу, що сподобив мене ласки помолитись у головному храмі Православного світу разом із Вселенським патріархом Всесвятійшим Варфоломієм, а також новообраним митрополитом Київським і всієї України Блаженнійшим Епіфанієм”, – додає протоієрей Олег Гах.

За словами священиків, враження від перебування на Фанарі передати словами важко, адже в той історичний момент усі відчували надзвичайне піднесення. Під час Літургії духовенство співало українською “Символ віри” та “Отче наш”. Богослужіння відбувалося двома мовами: грецькою та українською. Присутнім у храмі дуже сподобалося, коли позвучала українська коляда “Нова радість стала”.

“Все ж таки Бог чує молитви українською мовою, – зазначає отець Олег. – Він почув наші молитви, і тепер ми маємо свою незалежну Церкву. Враження досі переповнюють, щира молитва, сотворена разом із його Всесвятістю Кир Варфоломієм і Блаженнійшим Епіфанієм зігріває серце. Натхненні, з бажанням працювати на розвиток Православної Церкви України ми повернулися додому”.