Представників релігійних конфесій Тернопільщини закликали долучитися до заходів з протидії коронавірусу


10 березня 2020 року відбулося позачергове засідання обласної Ради Церков при Тернопільській облдержадміністрації. З ініціативи місцевої влади відбулося обговорення ймовірних шляхів запобігання поширенню коронавірусної інфекції. 

У заході, який відбувся під головуванням очільника Тернопільської облдержадміністрації Ігоря Сопеля, взяли участь голова обласної ради Віктор Овчарук, міський голова Тернополя Сергій Надал, представники усіх релігійних організацій і спільнот області.

Начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богачук ознайомив присутніх з актуальною ситуацією щодо розповсюдження коронавірусу нового типу у світі та Україні, а також розповів про готовність обласної інфраструктури до її запобігання і боротьби з COVID-19.

Виконувач обов’язків керівника обласного лабораторного центру Оксана Чайчук наголосила на необхідності впровадження низки заходів, які допоможуть знизити ризик поширення інфекції. Йшлося, зокрема, про вологе прибирання дезінфікуючими засобами, регулярне провітрювання храмів, тимчасове припинення занять у недільних школах та інші запобіжні заходи.

Голова ОДА Ігор Сопель наголосив на авторитеті релігійних організацій у населення Тернопільщини і закликав максимально консолідувати спільні зусилля для запобігання поширенню коронавірусу.

Голова обласної ради Віктор Овчарук підкреслив, що інфекція, з якою нині бореться Італія та багато інших країн, поширюється надто швидко. І хоч обласна влада намагається максимально підготувати медичні заклади області та медпрацівників до можливої її появи на території Тернопільщини, найдієвіше, що ми можемо зараз зробити, – докласти максимальних зусиль для запобігання COVID-19.

Міський голова Тернополя Сергій Надал наголосив на актуальності обмеження масових заходів, що передбачають значне скупчення людей. Оскільки в Тернополі нема визначених законом підстав для запровадження карантину, міська влада ухвалила рішення заборонити на території Тернопільської міської територіальної громади проведення масових заходів у закритих приміщеннях та максимально їх обмежити на відкритих майданчиках.

Влада запропонувала низку дій, за допомогою яких можна знизити рівень поширення інфекції під час церковних богослужінь. Серед них – використання одноразового посуду під час причастя, зменшення кількості і тривалості богослужінь. Також, як сподівається керівництво області, священники інформуватимуть парафіян щодо небезпеки коронавірусу і шляхів його запобігання.

Представники різних конфесій висловили свою думку щодо максимального інформування населення про небезпеку недуги та заходів щодо запобігання поширення коронавірусу.

Нагадаємо, ще в лютому Православна Церква України звернулася до віруючих у зв’язку з евакуацією українців з китайського міста Ухань, яке є епіцентром розповсюдження нового типу коронавірусу. Церква закликала до милосердя і любові до ближніх, адже це є основою Божого Закону і прямим повелінням Господа Ісуса Христа.

“Отже, нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність! Не забуваймо слова Писання: «Хто каже: «Я люблю Бога», а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?» (1 Ін. 4: 20). Нехай Господь дасть усім нам, як суспільству, мудрість та витримку, збереже від пошесті згубної хвороби та від згубної ненависті й відчуження!”, – йшлося у зверненні.

Фото пресслужби Тернопільської міської ради.