Представники єпархії обговорили питання духовної опіки українських біженців у Польщі

Автор:

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора представники Тернопільської єпархії Православної Церкви України беруть участь у проєкті з підтримки українських біженців за кордоном, вимушених переселенців на Тернопіллі та військовослужбовців ЗСУ.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну відбулася низка поїздок з метою духовної підтримки українців, які знайшли прихисток від війни за кордоном, а також збору гуманітарної допомоги для мешканців у районах активних бойових дій, постраждалих від російської окупації, вимушених переселенців на Заході України, українських військових.

Клірики єпархії протодиякон Юрій Коханський та протодиякон Андрій Вовк, а також учасник хору кафедрального собору свв. рівноапп. Костянтина і Єлени Іван Бобітко у Польщі зустрічалися з настоятелями римо-католицьких парафій, представниками влади у багатьох містах. Разом з артистками академічного камерного хору “Бревіс” Тернопільської філармонії Наталією Гоцик та Юлією Рудницькою брали участь у благодійних концертах.

Протодиякон Юрій Коханський розповів, що збір гуманітарної допомоги організували зокрема на парафії Божого милосердя в м. Бжеско. Її настоятель отець Войцех Варнер опікується українцями.

“На цій, як і багатьох інших римо-католицьких парафіях у Польщі, збирають допомогу, яку ми передаємо безпосередньо в єпархію, а звідси її розподіляють на потреби українських військових, переселенців, постраждалих від окупації. Ми неодноразово відправляли її в різні куточки України – Ірпінь, Бучу, Харків тощо”.

Отець Юрій наголосив, що одним із найважливіших питань, які обговорювали на зустрічах з представниками Церкви і влади у Польщі, є питання духовної опіки наших біженців.

“Адже не завжди українці мають змогу відвідувати православні храми у тих польських містах і селах, де вони знайшли прихисток від війни. Наш владика благословив, і від їхнього єпископа отримано благословення, що ксьондзи можуть опікуватися українськими біженцями, котрі сповідують Православ’я. Сповідь, духовні бесіди, підтримка та розрада завжди потрібні, а особливо під час війни”, – пояснив Юрій Коханський.

Також священнослужитель згадав і про допомогу, яку неодноразово надавали й надалі надаватимуть у місті Писковіце, зокрема на парафії Святого Миколая.

“Тамтешній настоятель Ян Подставка дуже багато допомагає біженцям і тим, хто залишився в Україні. З ним ми також обговорювали питання духовної опіки та гуманітарної допомоги”, – розповів отець Юрій.

“Нас усюди приязно й щиро зустрічали, допомагали, давали “зелене світло” нашим проєктам, дослухалися до потреб, радо відгукувалися на прохання. Костел Святого Миколая у Писковіцах допомагає нашими людям там і збирає необхідне для військових, переселенців і людей, котрі постраждали від війни в Україні”, – додав клірик Тернопільської єпархії.

Тернополяни дали низку концертів у костелах, організованих місцевою владою заходах, а також на запрошення мера міста Писковіце Адама Войчека відвідали мерію. Усім причетним до проєкту вручили подяки на знак плідної співпраці.

На запрошення почесного консула України в Тарнові Бартоломея Бабушки учасники тернопільської делегації дали великий концерт на міському заході на підтримку Україну.

Проєкт зі збору гуманітарної допомоги організувало управління Тернопільської єпархії спільно з обласною філармонією і за сприяння директора філармонії Ярослава Лемішки, департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації.

Крім збору допомоги, представники єпархії взяли участь у низці благодійних концертів на підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. Як зауважив Юрій Коханський, це своєрідна подяка з нашого боку за допомогу й підтримку, яку поляки нині надають Україні.