Пластуни Донецької округи провели табір на Кременеччині

Автор:

Уже четвертий раз монастир Святого Юрія, що на хуторі Вірля Кременецького району, приймав окружний пластовий табір Донецької округи “Земля Велетнів-2018“. І цього року туди за укріпленням духу і здоров’я приїхали пластуни з Авдіївки, Маріуполя, Волновахи та гості з Києва, повідомляє прес-служба Донецької єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Темою табору було підприємництво, бізнесова й фінансова освіта. Таборянам запам’яталася кількагодинна гра “Життєвий простір”, яка вчить раціональному використанню своїх ресурсів. І, звичайно ж, цікаві історії з вуст кременецьких просвітян, екскурсії історичними місцями до Дубно та на Замкову гору, молитви й спілкування з місцевими мешканцями, теренові ігри та випробування.

Більшість донецьких пластунів та їх старшин – родом із містечка Авдіївка. Пластовий рух там у 2010-му започаткували  місцевий вчитель-філолог Тетяна Переверзєва  і священик УПЦ КП із Києва, засновник “Пласту” на Донеччині отець Ігнатій, пише газета “Свобода”.

У пластовому таборі підлітки вчаться любити рідну землю, рости сильними і мужніми людьми, вмілими, кмітливими і витривалими. Вони живуть у наметах, готують їжу на багатті, проводять спортивні змагання та ігри на виживання, ходять у довготривалі піші мандрівки.  Це допоможе  у дорослому житті легше переборювати труднощі й знаходити вихід із непростих ситуацій.

А ще пластуни організовують різноманітні творчі конкурси, відвідують місця звитяги українських героїв, обговорюють прочитані книги. Табір щороку присвячений одній із книг. У 2014-му це був “Холодний Яр”  Ю. Горліса-Горського, у 2017-му – “25 перемог України” О. Палія  та “Битва за рідну землю” Ю. Журавля, у 2018-му – “Юний підприємець”. Читання й обговорення таких творів  виховує у підлітків патріотизм, а також вчить їх втілювати в життя свої ідеї та мрії.

У Авдіївці пластовий рух зародився 2010 року, а у Волновасі –  2016-го (після приїзду до міста   пластунів  із Тернополя). Донецькі пластуни тісно пов’язані з нашою областю. Тетяна Переверзєва (комендант пластових таборів упродовж восьми років) і Наталія Шерекіна (комендант цьогорічного табору) належать до куреня імені княгині Ольги, заснованого американкою українського походження Іриною Богачевською, яка народилася у 20-і роки минулого століття на Кременеччині.

Комендант Наталя Шерекіна, бунчужний   Антон Бобир, писар  Ганя Ришкіна, вчитель співу   Катя Новицька виросли у пластовому таборі. А сьогодні вони входять до його Проводу.

Нагадаємо, що в липні на Вірлі  відбувся Всеукраїнський молодіжний православний табір, який цього року вперше провели у співпраці з Національною скаутською організацією України “Пласт”.