Патріарх Філарет закликав українців до єдності (відео)

Автор:

117 березня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь в урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 100-ліття Української Центральної Ради і відзначення подій початку Української революції 1917-21 років, повідомляє прес-служба УПЦ Київського Патріархату.

Святійший Владика у своєму виступі в парламенті закликав українську владу до єдності. “Бо в єдності – наша сила!”, – наголосив Патріарх. Предстоятель Церкви підкреслив, “якщо ми хочемо перемогти, ми повинні бути єдиними” у протистоянні ворогу.

“У створенні української держави активну участь брала Церква, бо тоді утворилась Українська Автокефальна Православна Церква. Чому? Тому що держава без Церкви, незалежної Церкви, існувати не може. Держава може існувати тільки тоді, коли є незалежна Українська Церква. Для існування держави, як усі ми добре розуміємо, потрібна армія. Держава, яка не має армії, довго проіснувати не може. І тому вороги української держави знищили спочатку українську армію. Потім знищили Українську Автокефальну Церкву. Але головна причина припинення існування української держави – це відсутність єдності самих українців. Це – урок історії, і ми знову опиняємося у тому самому положенні, в якому були наші діди і батьки”, – сказав Патріарх.

Святійший Владика зазначив, що ми майже допустили знищення української армії, ми розділили Українську Церкву на дві частини – київську і московську, і тепер наш споконвічний ворог створив умови для того, щоб знищити нашу українську державу. Проте українці створили фактично нову армію, яка здатна сьогодні захистити державу. Наш народ жертвує все, що тільки може на наші Збройні Сили, на наші добровольчі батальйони. І агресор розуміє, що зброєю він нас не візьме, бо ми маємо достойну армію.

У той же час ворог не втрачає надії на перемогу над Україною. Він сподівається розсварити українців усередині. – це вигідно агресору. Це ж саме відбувається і в Церкві. Церква в Україні розділена: і одна українська, і друга українська. Але одна незалежна – Київський Патріархат, а друга залежна.

“Однак там теж українці! Чому ж вони не єднаються в одну незалежну Церкву? А тому що нерозумні. Нерозумні, не знають кому служать! Ось ви пам’ятаєте, в цій залі, коли Президент Петро Олексійович Порошенко вручав нагороди Героям України, голова Української Православної Церкви Московського Патріархату не встав, не вшанував Героїв. Сказав, що ми не можемо шанувати вбивць. Для нас – Герої, а для нього – вбивці. Можуть такі особи служити українській державі? Не можуть! Тому ми виступаємо за єдину Помісну Православну Церкву, яка б відстоювала інтереси українського народу, української держави і українського Православ’я”, – сказав глава Церкви.

На завершення Патріарх закликав усіх, не тільки Верховну Раду, а й Уряд – до єдності, бо в єдності наша сила. Якщо ми хочемо перемогти, то треба єднатися довкола захисту української держави від агресора. Все інше – другорядне. Бо якщо не буде української держави, то всі інші питання не мають ніякого сенсу.