Патріарх Філарет відвідав Свято-Преображенський собор м. Кременця на Тернопільщині

Автор:

12 жовтня 2018 р. в ході архіпастирського візиту на Тернопільщину Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Свято-Преображенський собор м. Кременця на Тернопільщині.

У величному храмі Святійший владика освятив ікону св. вмч. Юрія Переможця – покровителя борців за незалежність України. Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату супроводжували: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий єпархією архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло. У храмі спільно з владиками молилися священики району і віряни.

Іконописець Василь Стецько зобразив поруч з іконою св. вмч. Юрія Переможця учасників Революції Гідності, Героїв Небесної сотні, українських військових, волонтерів, капеланів, військових лікарів, патріотів. Ідея ікони – «З нами Бог. За нами Україна».

Після освячення унікальної ікони Патріарх Філарет звертаючись до усіх присутніх зазначив: «Без Української Церкви, незалежної від Москви, наша держава не мала б міцної духовної основи. Завдяки тому, що існує Українська Православна Церква Київського Патріархату та інші християнські, патріотично налаштовані Церкви, ми маємо сьогодні незалежну державу. А коли матимемо єдину українську Православну Церкву, то Росія не буде мати жодного доступу до України. І тоді наша держава утвердиться, зміцніє, і буде оплотом миру на Сході України» – сказав Святійший владика.

На завершення Святійший Патріарх Філарет відзначив українських захисників і благодійників храму високими церковними нагородами.

За матеріалами: http://vidomosti.kiev.ua/novyny/25-osviachennia-khramiv/1966-12-10-18.html