Патріарх Філарет у Тернополі звершив подячний молебень за об’єднання Українського Православ’я

Автор:

У вівторок, 18 грудня, у храмі Воздвиження Чесного Хреста (Надставній церкві) у Тернополі Святійший патріарх Філарет звершив подячний молебень за об’єднання Українського Православ’я. Його Святості співслужили архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, духовенство Православної Церкви України.

На подячній молитві за отримання Патріаршого і Синодального томосу про автокефалію та утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні був також Президент України Петро Порошенко, який перебував в області з робочою поїздкою, керівники міста та області, сотні мирян.

“Ми досягли в Україні відновлення української помісної православної автокефальної церкви. Цей акт має епохальне значення, бо за всю тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної церкви. Ми боролися, нас перемагали, ми досягали і нашу перемогу відкидали. А сьогодні ми маємо визнану українську автокефальну церкву», – сказав він та зауважив, що нині представники всіх церков, які існували до цього часу в Україні – разом”, – наголосив Патріарх Філарет, звертаючись до віруючих.

Він підкреслив, що це відбулося завдяки рішучості Вселенського Патріарха Варфоломія. “Він виявив велику мужність, що пішов на крок визнання української церкви. Також велика заслуга у цьому Президента України Петра Порошенка. І ми вам щиро вдячні за те що ви взяли на себе цей хрест і донесли до того місця, де ми одержали Томос”, – зазначив Святійший.

“Без Божої допомоги цього точно не могло бути”, – наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що за тисячолітню історію Української Церкви прихильники автокефалії зазнавали гонінь, гинули в московських тюрмах і ГУЛАГАХ. Але вони вірили, що постане Єдина Українська Церква. І от, минулої суботи, майже 40 тисяч людей 11 годин молилися і чекали завершення Собору на Софіївській площі. Коли вони почули радісну звістку про створення Єдиної Церкви, на очах у людей з’явилися сльози радості.

Ще рік тому, за його словами, ми про це не могли й мріяти. Слово “томос” українці не знали, а деякі стверджували, що це відбудеться, але точно не при нашому житті. “І чому так сталося? Бо ми вірили! Це стало можливим завдяки його святості Патріарха Філарета. Де ще взяти яскравий приклад жертовності, коли особисті амбіції відкидаються задля справи церкви і держави?!”, – пояснив Президент.

Під час спілкування із присутніми у храмі Глава держави наголосив, що 15 грудня назавжди закарбується в історії незалежної України, адже цього дня народилася автокефальна помісна Православна церква України.

“Завдяки створенню єдиної української православної церкви ми заклали міцну основу для нашої Української держави. Це означає, що Українська держава є і буде, бо ми, як співається у Гімні – душу й тіло положим за нашу свободу. Досить нам неволі. Ми хочемо жити в свободі, демократично, служити своєму народу”, – резюмував Святіший Філарет.

Фото прес-служб тернопільських міської ради та обласної держаної адміністрації.