“Парад вертепів-2020” визначив переможців

26 січня 2020 року у концерт-холі ТРЦ “Подоляни” відбувся традиційний «Параді вертепів», співорганізатором якого є управління Тернопільської єпархії. Участь у заході взяли 19 колективів, які представляли парафії Православної Церкви України з різних куточків Тернопілля, а також вертепи навчальних закладів міста та області.

До журі конкурсу увійшли керуючий єпархією архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, генеральний директор ТРЦ “Подоляни” Михайло Ібрагімов та керівник зразкового театру пісні МІКСТ ЦТДЮ м. Тернопіль Леся Бурміцька.

Рівень підготовки учасників цьогорічного параду був дуже високий, тож визначити переможців було непросто. У підсумку лауреатами “Параду вертепів” стали не три, а аж п’ять колективів. Окрім того, журі визначило переможців у номінаціях “Найкращий актор” (Олена Базюк зі Збаража, за роль Циганки) і “Найкращий сценічний костюм” (Вікторія Мнюх з Микулинців, Ангел), а глядачі – найкращий, на їхню думку, колектив – ним став вертеп із с. Лосятин Кременецького району.

Перемогу у творчому змаганні здобув вертеп молодших класів с. Шупарка Борщівського району (керівник – настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці священник Тарас Іщук).

Друге місце розділили вертеп парафії Святої Трійці смт Микулинці (настоятель прот. Василь Мариновський)

та вертеп недільної школи храму Вознесіння Господнього смт Вишнівець (настоятель прот. Василь Дідик).

Як зазначалося при оголошенні результатів змагання, ці колективи підготували цілі театралізовані дійства. Відзначивши і сценарій, і майстерність виконавців, і костюми цих вертепів, журі все-таки змушене було зняти бали через значне перевищення часового регламенту цих колективів.

Третє місце – у вертепів гурту “Промінчики” школи №18 м. Тернополя

і парафії Преображення Господнього м. Шумськ (настоятель прот. Миколай Бабій).

Усі інші колективи отримали дипломи учасників, солодкі подарунки від спонсорів, абонемент на ковзанку від співорганізатора – ТРЦ “Подоляни”.

Призерам вручили грошові винагороди для підтримки і стимулювання для подальшої популяризації вертепного дійства.