Пам’ять Шевченка у Тернополі вшанували молитвою, віршами і піснями

Автор:

9 березня 2018 року в Тернополі відзначили 204-ту річницю від дня народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Урочистості з цієї нагоди відбулися в центрі міста біля пам’ятника Кобзарю.  На запрошення місцевої влади участь у заходах взяв архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ  Тернопільський і Кременецький, у співслужінні Преосвященнійшого Тихона, єпископа Тернопільського (УАПЦ) і духовенства тернопільських єпархій УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та УГКЦ відслужив заупокійну літію за видатним українським поетом.

У пропам’ятних заходах взяли участь представники міської та обласної влади, громадських організацій, військові, активісти, освітяни, митці. Звучали вірші найвидатнішого з українських поетів і покладені на музику поезії Великого Тараса.

У слові до присутніх владика Нестор назвав Шевченка символом боротьби українців за незалежність.

Він жив у час, коли навіть слово Україна практично було під забороною. Але він писав про Україну – і його слова відкликалися у серцях багатьох українців. І для всіх наступних поколінь ім’я Тараса Шевченка було символом боротьби за незалежність. Сьогодні ми, маючи незалежну Україну, продовжуємо молитися і вшановувати Шевченка як видатного генія, як приклад щирої любові до своєї землі, того нерозривного зв’язку зі своїм народом“, – сказав архієпископ Тернопільський і Кременецький.

Завершилося вшанування пам’яті Великого Кобзаря покладанням квітів до його пам’ятника.

 

 Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.