Нижній храм Преображенського собору Кременця освячено на честь Всіх преподобних отців

Автор:

dsc_04489 січня 2017 року, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять первомученика архідиякона Стефана, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, з аріхпастирським візитом побував у Кременці.

Владика Нестор освятив нижній (теплий) храм собору Преображення Господнього на честь Всіх преподобних отців, що в подвигу просяяли (лівий приділ собору освячено на честь первомученика архідиякона Стефана), і звершив у ньому Божественну літургію.

dsc_0452dsc_0461dsc_0493dsc_0509

Архієпископу Нестору співслужили настоятель собору, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк, благочинний Шумського району прот. Миколай Бабій, клірики собору прот. Димитрій Каленюк та прот. Василь Стасів, клірики Волинської єпархії прот. Петро Стеблина і прот. Володимир Стеблина та запрошене духовенство Кременецького, Шумського і Збаразького районів.

Святкове богослужіння супроводжував спів академічного хору собору під керівництвом Ігоря Олександровича Кир’янчука.

Цього святкового дня храм був переповнений людьми. Чимало з них після сповіді прийняли Безцінне Тіло і Кров із рук Високопреосвященнійшого владики. 

dsc_0524dsc_0534dsc_0554dsc_0556dsc_0559

Після молебню до первомученика архідиякона Стефана архієпископ Нестор звернувся до присутніх з повчальним словом, у якому розповів про історію і значення мучеництва, пояснив, що й сьогодні людина, яка чує голос Божий, що кличе її до покаяння і спасіння, може також прославитись у славі Небесного Господа і Спасителя нашого, щоб іншим людям теж показувати цей шлях.

Владика навів приклад нашого земляка преподобного отця Амфілохія, який жив уже в наші дні і показав нам приклад, як навіть під час гонінь, в антихристиянському середовищі можна досягнути спасіння і Царства Небесного.

“Сьогодні віра сприймається як якесь свого роду хобі, є чимось таким, чому більшість людей приділяє лише вільний час і вважає, що вона відірвана від їхнього життя. Часто буває, що людина щиро молиться в храмі, а щойно виходячи з нього, починає чинити не по-християнськи, грішити і жити за законами світу, які встановив диявол. Але ми, православні християни, беручи приклад з мучеників, преподобних, повинні ставати на шлях праведного благочестивого життя. Звичайно, нас можуть не зрозуміти інші люди, можуть осуджувати навіть наші близькі. Але якщо ми справді віримо в Бога і пам’ятаємо про те, що земне життя є дуже коротким, а перебування перед Богом або в пеклі триватиме вічність, то повинні, відкинувши наші земні пристрасті, гріх, звичаї цього світу, ставати на шлях праведного благочестивого життя. Ми повинні бути православними християнами не тільки в храмі, а кожної миті нашого життя”, – звернувся до присутніх у храмі архіпастир.

Владика побажав, аби приклад віри і любові до Бога святого первомученика архідиякона Стефана, всіх преподобних, які відвіку Богові вгодили, вів нас по шляху до спасіння, до Царства Небесного, щоб наш земний шлях перейшов у життя вічне.

“Нехай Всемилостивий Господь обдаровує нас своїми щедротами і благословляє нас у ці святкові дні і всі дні нашого життя за молитвами святого первомученика архідиякона Стефана, преподобних і Богоносних отців наших і всіх святих, які відвіку Богові вгодили. Богові нашому слава навіки віків. Амінь!”, – завершив проповідь архієпископ Нестор.

Владика привітав присутніх у храмі з Різдвяними святами. На знак подяки і пошани духовенство і парафіяни собору Преображення Господнього подарували архіпастирю комплект Панагій і Хрест ручної роботи з дерева, а також просфору на пам’ять про освячення храму Всіх преподобних отців, що в подвигу просяяли.

Архієпископ Нестор нагородив благословенними грамотами благодійників і активістів, які долучилися до відновлення і освячення нижнього храму.

dsc_0579dsc_0580dsc_0571

Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.

Більше фото на сторінці єпархії у соцмережі Facebook.