На Благовіщення владика Нестор звершив Літургію у соборі Преображення Господнього

Автор:

DSC_01677 квітня Свята Православна Церква відзначає велике двунадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Цього дня Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив святкову Божественну літургію Іоана Золотоустого, яка розпочиналась вечірнею, в храмі Преображення Господнього в Тернополі.

Разом із Його Високопреосвященством молилися клірики храму: настоятель прот. Богдан Комарницький, прот. Василь Куць і свящ. Юрій Чайка, а протодиякон Юрій Коханський та диякон Андрій Вовк.

Напередодні свята Благовіщення, у четвер ввечері, владика Нестор звершив Всенічне бдіння у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени. Богослужіння розпочалось із великого повечір’я з літією з переходом на утреню і 1-й час.

У свято Благовіщення храм Преображення Господнього був переповнений парафіянами, котрі прийшли прославляти Божу Матір. З нагоди свята багато з них прийняли Таїнство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.

Після заамвонної молитви архіпастир звернувся до присутніх з повчальним словом, в якому розповів про значення свята Благовіщення.

“Багато тисяч років минуло з того часу, коли нашій праматері Єві Господь дав обітницю, що її сім’я зітре голову змія, і саме в день Благовіщення ця обітниця втілилась. Діва зачала Того, хто знищив диявола, хто переміг його, хто поклав кінець загальному пануванню гріха і смерті і відкрив шлях на Небеса. Протягом тисяч років від гріхопадіння не було серед єврейського народу і по всьому світу такої діви, яка по своїй волі була б готова прийняти Сина Божого і народити Його для спасіння людей. Можна сказати, що вест Старий Завіт існував лише для того, щоб у світ прийшла Богородиця і щоб вона на слова архангела Гавриїла могла сказати: “Я раба Господня, і хай буде мені за словом Твоїм”, бо була вірна Богові, присвятила Йому все своє життя, збергіаючи цноту, навіть народивши Сина”, – сказав владика.

Архієрей висловив жаль, що сьогодні дуже мало людей зберігають себе непорочними до шлюбу, гріх, розпуста і перелюб не вважаються чимось страшним. Розуміння того, що таке цнота, в нашому суспільстві зникає, і ми все більше відходимо від Царства Небесного.

“Вшановуючи Пресвяту Богородицю, нехай кожен з нас задумається над своїм життям: чи завжди ми зберігаємо чистоту і непорочність і до шлюбу, і в шлюбі. Наскільки ми готові пожертвувати гріхом – не чимось цінним, а тим, що, навпаки, є для нас шкідливим, заради того, щоб зберегти себе в чистоті і сприйняти Слово Боже, яке до нас звертається.

Сьогодні ми молимося до Пресвятої Богородиці і дякуємо Їй за те, що дві тисячі років тому Вона прийняла слова архангела Гавриїла з вдячністю і смиренням і народила для нас Христа Спасителя. Але хай кожен з нас теж прислухається до свого серця: чи не вказує воно нам на наші гріхи, чи справді ми живемо з Богом чи рідко згадуємо про Нього, не можемо жити без гріха, а без Бога – можемо? На жаль, дуже часто, коли в житті стоїть вибір між Богом і гріхом, ми робимо вибір на користь гріха і тим самим зрікаємось Бога й живемо, щоденно безконечно віддаляючись від нашого Творця і Спасителя і Того, Хто прийшов, щоб привести всіх нас до Царства Свого Небесного.

Нехай кожен з нас задумається над своїм життям, нехай почує голос Божий, який закликає нас до покаяння, до спасіння, закликає нас стати добрими, щирими, справжніми православними християнами, у житті яких нема гріха, а лише боротьба з ним. Нехай кожен обирає той шлях, який обрала Пресвята Богородиця, тому що кожен покликаний до святості. Кожна людина може і повинна стати святою, і для кожного з нас приготована оселя в Царстві Небесному. Нехай ці оселі не будуть порожніми, а ми перебуватимемо в них після відходу з цього світу.

Нехай Всемилосердний Господь обдарує нас своїми щедротами за молитвами Пресвятої Богородиці, збереже від усякого зла. Нехай кожен з нас з вдячністю приймає все, що посилає йому Господь. І які б не приходили випробування, пам’ятаймо, що все це нам подається заради нашого спасіння, щоб переходячи їх, ми ставали досконалішими. Яка б скорбота чи хвороба не прийшла, відповідаймо на неї словами Пресвятої Богородиці: «Я раб чи раба Господня. Нехай буде мені за словом Твоїм», – сказав владика Нестор.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.