Митрополит Нестор звершив Велике повечір’я з читанням 2-ї частини канону прп. Андрія Критського

У вівторок першої седмиці Великого посту, 28 лютого 2023 року, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Велике повечір’я з читанням другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Богослужіння відбулося у Свято-Троїцькому храмі м. Тернополя.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель протоієрей Миколай Зінкевич та духовенство Свято-Троїцького духовного центру.

Творець Великого покаянного канону – преподобний Андрій Критський народився в сирійському місті Дамаск, ймовірно в першій половині 7 ст. До семи років майбутній святий не міг розмовляти, однак зцілився від цього недугу завдяки причастю Святих Христових Таїн.

В 14-річному віці юнак йде в Єрусалимський монастир св. Сави Освяченого, де веде благочестивий, молитовний і подвижницький спосіб життя та займається вивченням Священного Писання. Відомо, що преподобний Андрій був в числі представників Єрусалиму на 4-му Вселенському соборі, де протистояв єретичному вченню.

Згодом, за часів імператора Юстиніана 2-го, він був поставлений у сані Архієпископа на острів Крит.

За своє довге присвячене Богові та духовним подвигам життя преподобний Андрій Критський написав чимало богослужбових піснеспівів та ряд богословських творів.