Митрополит Нестор звершив Літургію Ранішосвячених Дарів і першу цього року Пасію

У п’ятницю першої седмиці Великого посту, 3 березня 2023 року, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор уперше цього року звершив чин Пасії. 

Мале повечір’я з чином Пасії архієрей відслужив у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі.

Уранці цього ж дня Високопреосвященнійший владика звершив Літургію Ранішосвячених Дарів. 

Під час богослужінь п’ятниці першого тижня Великого посту Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального храму.

Пасія (лат. «страждання») – особливе богослужіння, яке здійснюється під час Великого посту. На ньому зачитуються тексти Євангелія, що описують страждання Господа нашого Ісуса Христа. За часом виникнення пасія – найпізніша православна служба. Вона була складена в середині ХVII століття київським митрополитом Петром (Могилою).

Пасія звершується чотири рази на рік (за числом євангелістів): у другий, третій, четвертий і п’ятий тиждень Великого посту. За кожною пасією читаються євангельські розділи, що розповідають про страждання Ісуса Христа: на першій – 26 і 27 розділи від Матфія, на другій – 14 і 15 від Марка, на третій – 22 і 23 від Луки, на четвертій – 18 і 19 від Іоана.

За традицією, під час читання Євангелія віруючі стоять із запаленими свічками у руках.