Митрополит Епіфаній з першим архіпастирським візитом відвідав Тернопіль

Автор:

13-14 квітня 2019 року Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній перебував у Тернополі з архіпастирським візитом.

14 квітня, у п’яту неділю Великого посту, Блаженнійший Епіфаній у співслужінні архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона та єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла звершив Божественну літургію. Високопреосвященним владикам у храмі свв. Бориса і Гліба співслужило духовенство Тернопільської єпархії. Разом з предстоятелем Помісної Церкви молилися керівники міста й області, сотні тернополян, віруючі з різних куточків області.

Під час Малого входу Блаженнійший Епіфаній возвів у сан протоієрея священиків Тернопільської єпархії Володимира Зубілевича і Сергія Росіцького і нагородив правом носіння камилавки протодиякона Андрія Вовка.

Після завершення Божественної літургії Предстоятель освятив мозаїку над входом до храму святих страстотерпців Бориса і Гліба та звершив молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матері «Милостива».

Предстоятель у своїй проповіді розкрив значення Великого Посту для душі людини.

“Дні Великого посту, святої Чотиридесятниці, є особливими днями для кожного християнина, бо упродовж цього часу ми готуємося до покаяння, до сповіді, до того, щоб прийняти животворчі тайни Тіла і Крові Спасителя. Піст – це особливий час для нашого духовного вдосконалення. Піст для нашої душі є наче весна. Бо як весною все розквітає, зеленіє і буяє красою, так і в нашій душі ми повинні відчути ту невимовну духовну радість очищення від гріхів, які творили упродовж певного часу”, – сказав митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель Православної Церкви України зазначив, що важливо поститися як духовно так і тілесно.

“Ми бачимо, що деякі люди постяться ззовні, але внутрішньо злоба поїдає їх, вони ненавидять своїх ближніх, вони намагаються чинити зло. Тому піст фізичний і піст духовний нерозривно поєднані між собою, бо в цей час ми повинні духовно очиститись, отримати прощення своїх гріхів від самого Бога”, – сказав Його Блаженство.

Блаженніший Епіфаній вручив представникам влади Тернопільщини точну копію Томосу про створення незалежної помісної Української Православної Церкви. Він зауважив, що у період важливих історичних змін копії цього документу мають бути у кожному храмі. Також він звернув увагу на те, що зараз українці мають бути мудрими, пильними і справедливими.

“Для мене велика радість сьогодні тут розділити з вами молитву. Ми разом просили, щоб Господь дав нам мудрість і силу. Бо ми живемо в історичний і водночас відповідальний час. Про це у православних храмах нагадуватиме копія Томосу українською мовою… Ми маємо відчувати ту відповідальність, яка лежить на нашій державі і церкві, бо у нас зараз є великий дар – дар свободи. Час є непростим. На Сході іде війна, агресор намагається нас поневолити фізично і розділити всередині. Ми повинні розуміти, що зараз вирішується майбутнє, яке кілька років тому накреслили на Майдані Незалежності. Тоді Небесна Сотня поклала свої життя саме за той європейський вектор розвитку нашої держави. Тисячі наших Героїв на Сході поклали свої життя на вівтар нашої незалежності і завдяки їхній жертовності ми отримали автокефальний статус і визнання нашої Української Православної церкви. Ми повинні завжди пам’ятати цю жертву. Нам слід бути відповідальними, використовувати цей час з користю і працювати, щоб розбудовувати державу та утверджувати нашу Помісну православну церкву”, – зазначив Предстоятель Православної церкви України.

На пам’ять про візит до Тернополя архієпископ Нестор подарував Блаженнійшому Епіфанію ікону преподобного Амфілохія Почаївського.

Після богослужіння Блаженнійший владика благословив віруючих. Також глава Церкви поспілкувався з духовенством, журналістами та представниками влади.

Напередодні, у суботу, 13 квітня митрополит Епіфаній очолив Всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового. Предстоятелю співслужили архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон та єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, духовенство єпархій.

Також цього дня Блаженнійший Епіфаній ознайомився з ходом будівництва кафедрального собору св. рівнопп. Костянтина і Єлени, здійснив коротку прогулянку центром міста, в прямому ефірі телеканалу “Тернопіль1” розповів про те, чим живе Помісна Українська Церква.

Фотозвіт про недільне Богослужіння  – на сторінці єпархії у фейсбуці.