Митрополит Епіфаній на Тернопільщині звершив Літургію та літію за полеглими воїнами УПА

29 червня 2019 року в рамках архіпастирського візиту на Тернопільщину Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав урочище Зімно поблизу села Бодаки Збаразького району, де звершив Божественну літургію в місцевій каплиці. Його Блаженству співслужили архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, настоятель каплиці прот. Святослав Швець та численне духовенство Тернопільщини.

По завершенні літургії Предстоятель помісної Української Православної Церкви відслужив літію за полеглими воїнами УПА та освятив пам’ятний хрест на їхній могилі.

Богослужіння зібрало велику кількість віруючих, які прийшли віддати шану українським воїнам, котрі 75 років тому поклали свої життя, захищаючи Батьківщину.

«Наша Українська земля рясно окроплена кров’ю славних героїв, які мріяли про незалежність, а сьогодні ми маємо можливість вільно збиратися, вільно молитися своєю українською мовою і дякувати Богові за всі Його благодіяння», – сказав митрополит Епіфаній звертаючись до присутніх.

Блаженнійший владика також вручив відзнаки і пам’ятні подарунки ветеранам УПА, місцевим благодійникам та меценатам, а також родичам воїнів, що загинули у неоголошеній російсько-українській війні. Нагороду з рук предстоятеля Української помісної Церкви отримав, зокрема, Вишнівецький блогочинний протоієрей Святослав Швець.

Згодом Предстоятель відвідав Збаразький замок, де ознайомився з історією архітектурної і культурної пам’ятки краю та оглянув музейну експозицію.

Прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).