У день вмч. Димитрія архієпископ Нестор очолив літургію у Великих Млинівцях на Кременеччині

Автор:

dsc_00608 листопада 2016 року, у день, коли Свята Православна Церква вшановує одного зі своїх Великомучеників – святого Димитрія Солунського, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор з архіпастирським візитом побував у Великих Млинівцях Кременецького району.

Саме цього дня більш ніж чверть століття тому в місцевому храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулося перше богослужіння після того, як громада села відновила майже зруйнований під час війни храм.

Архієпископ Нестор очолив у ньому святкову Божественну літургію.

За богослужінням разом з владикою молилися настоятель храму прот. Роман Калатало, благочинні прот. Анатолій Довгалюк і прот. Володимир Буграк і духовенство району. Багато парафіян приступили до таїнств Сповіді та Причастя Святих Христових Таїн.

Опісля архієпископ Нестор привітав парафіян зі святом і звернувся до них із проповіддю. Також, керуючий архієреєй  відзначив церковними грамотами найактивніших парафіян.

Варто додати, що історія храму Благовіщення у Великих Млинівцях сягає 1860 року. Тоді замість аварійної церкви в с. Підлісці державою було викуплено громадський склад у селі Великі Млинівці й переоблаштовано його під церкву. Дерев’яний купол храму встановили 1875 року. У 30-ті роки ХХ ст. було проведено повну реконструкцію будівлі храму.

Під час війни від прямого влучення снаряда згорів дерев’яний купол, а згодом більшовицька влада не дала дозволу відновити святиню – там довгі роки була колгоспна комора.

Трудами настоятеля храму о. Миколая Дем’янчука і церковного старости Сергія Малевича громаді села вдалося отримати у влади дозвіл на відновлення споруди. На великому духовному піднесені громада села за короткий час відбудувала храм. 1989 року на свято вмч. Димитрія Солунського при багаточисельному зібранні богомольців відбулось освячення відбудованої святині.

Більше фото з події дивіться на нашій сторінці в Фейсбук.