Любов до Господа серця єднає

Коли серце наповнене радістю різдвяних свят, хочеться поділитися нею, об’єднатися в молитві та любові з друзями-побратимами, прославити народження Спасителя у колядках і щедрівках.

Так повелося, що останніми роками на найбільш південних землях Кременецького краю семи сіл моляться до Всевишнього Творця українською, материнською мовою. Господи, яка то краса і насолода огортає душу людини від чарівних мелодій різдвяних колядок і щедрівок, які Божою благодаттю зігрівають людські серця!

Стало доброю традицією, коли церковні хори п’яти парафій УПЦ Київського Патріархату з’їжджаються до своїх друзів-побратимів в інші села, аби повіншувати їх, разом помолитися, славлячи народження Ісуса Христа.

Не так давно церковні хори побували у Вишнівці, торік – в Очеретяному й Устечку, а цього року гостей приймав Новий Олексинець. Тут до храму Воздвиження Чесного Хреста прибули хори сіл Устечко, Очеретно, Базуки і вертеп зі Старого Олексинця.

Закохана в поезію хористка староолексинецького церковного хору, авторка багатьох пісень для нього, вчителька-пенсіонерка Олена Карнаух написала цікавий сценарій вертепу. Вчительки Староолексинецької загальноосвітньої школи Надія Довгополюк та Оксана Березій разом з учнями створили за ним справжнє театралізоване дійство. Перед глядачами постали живі картини найсвятішого дива – народження нашого Спасителя, радість Діви Марії, старенького Йосипа, вшанування новонародженого волхвами, картина осуду злого Ірода.

Дихає вистава і сьогоденням у важкий час неньки-України, її боротьби за мир і незалежність, борні зі злом з вірою у щасливе майбутнє українського народу.

Раділи і дякували новоолексинчани і всі присутні на великій спільній молитві учасникам усіх хорів, трьох вертепів, бо вони звучали тут рідною українською мовою, прославляючи народження нашого Спасителя.

Справді, щира любов до Господа людські серця єднає.

Григорій Шегера,

парафіянин храму св. ап. Андрія Первозваного с. Старий Олексинець Кременецького району.