Літургія на Божій горі у свято Переполовення

Автор:

1У середу 4-го тижня після Пасхи Свята Православна Церква відзначає свято Переполовення. Традиційно в цей день звершується соборне архієрейське богослужіння у Свято-Троїцькому храмі на Божій горі.

На запрошення керуючого Тернопільською єпархією, архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора участь у Божественній літургії 10 травня 2017 року взяли митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.

Свято розпочалось урочистою зустріччю архієреїв біля підніжжя гори, звідки розпочався хресний хід на її вершину, до традиційного місця богослужіння.

Разом із владиками молилися будівничий храму прот. Василій Дідик, намісник Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля ієромонах Полікарп, секретар Тернопільської єпархії прот. Мирон Гах, Кременецький благочинний прот. Володимир Буграк і запрошене духовенство Тернопільської, Рівненської, Київської та Львівської єпархій.

Цього дня до причастя Святих Тайн Тіла і Крові Христових приступило багато паломників, що приїхали з різних куточків Тернопільщини.

З повчальним словом до присутніх звернувся митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

У день Переполовення після літургії традиційно звершується водосвятний молебень, де ми просимо Господа напоїти спраглі душі водами благочестя, як Він кликав, говорячи: “Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є!” (Ін. 7, 37). Тож і цього дня всі вірні через окроплення святою водою сподобились отримати особливу Божу благодать.

За переказами, Божа гора здавна була місцем подвижництва численних монахів, про що свідчить велика кількість печер. Саме на цьому місці у часи монголо-татарської навали відбулося чудесне явлення Божої Матері, після якого на скелі залишився відбиток її стопи. Тому це місце вже століттями шанується як святе.

Фото прес-служби Львівської єпархії та зі сторінки Олега Кривокульського у фейсбуці.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.