Клірики єпархії помолилися за спокій душ Героїв Крут

Автор:

29 січня 2022 року в Україні відзначили 104-ту річниця бою під Крутами. Напередодні Дня вшанування полеглих у січні 1918 року героїв поминальну акцію провели у Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в’язнів.

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора участь у ньому взяли секретар єпархіальної ради протоієрей Олег Гах та секретар єпархіальної канцелярії протоієрей Сергій Росіцький.

На подвір’ї музею, що на вул. Коперника, клірики клірики Тернопільської єпархії разом із представниками духовенства УГКЦ помолилися за упокій душ Героїв Крут та всіх, хто поклав життя за Україну.

У заході взяли участь міський голова Сергій Надал, представники міської влади, громадських організацій, активісти. Вони запалили лампадки, як символ вічного життя.

29 січня українці згадують про події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами. Саме тоді на Чернігівщині війська УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.

Поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів кинулися в смертельний бій з майже п’ятитисячною більшовицькою армією, рішуче обстоюючи право українського народу жити у вільній державі. Бій тривав лише п’ять годин. Ціною своїх життів юнаки зупинили наступ ворога на два дні.
 
Герої Крут – символ героїзму, самопожертви та готовності до боротьби за незалежність.