Катехитичний табір “Вірлиний Злет” уперше провели на Тернопільщині

З 16 по 18 серпня 2019 року у Свято-Юріївському монастирі, що в урочищі Вірля поблизу Кременця на Тернопіллі, вперше відбувся катехитичний табір “Вірлиний Злет”, учасниками якого стали пластуни сеніори та старші пластуни Тернопільської округи, а також пластуни з Києва, Черкас, Рівненщини та Львівщини.

Три таборові дні були дуже цікавими, насиченими новими знаннями, емоціями і духовно збагаченими, повідомляється на офіційному сайті Пласту. Учасники осягнули для себе багато нових та цікавих тем, а саме: роль і місце Церкви в Пласті, суть і значення Літургії, і, чи не вперше в історії Українського Пласту, на таборі було відслужено Літургію з детальними коментарями і поясненнями. Пластуни мали змогу приступити до таїнства Сповіді та Причастя.

“В часі занять багато говорили про таїнства Церкви і розвіяли багато міфів, які ще й досі побутують в свідомості багатьох людей, а під час ватри міркували про покаяння, сповідь та причастя. Гутірки перетворювались на жваві і цікаві дискусії, а вечірня ватра — на щиру і відверту розмову та молитву…”, – йдеться у повідомленні.

Крім гутірок та дискусій, учасники мали ще й три надзвичайно цікаві майстерки — навчались мистецтву соломоплетіння та плетіння чоток (вервиць), а також вчились місити тісто і пекти просфори для Літургії.

У неділю після Служби Божої пластуни здійснили мандрівку на Божу гору, де ознайомилися зі славною історією цього святого місця, вклонились його святиням та втамували спрагу цілющою джерельною водою.

Табір відвідали та спілкувались з його учасниками голова Тернопільської обласної ради, виконуючий обов’язки голови Кременецької райдержадміністрації та міський голова Кременця.

Пластуни дякують православним та греко-католицьким священникам, капеланам та інструкторам — владикам Теодору та Нестору, отцям Андрію Говері, Ярославу Шевчуку, Володимиру Педьку, ігумену Полікарпу та Андрію Смирнову, які “старались протягом обмеженого часу донести найголовніше і подарувати частинку свого тепла і любові всім таборовикам”.

“Дякуємо всім учасникам табору за позитивну, радісну та дружню атмосферу. Дякуємо інструкторам майстерок — отцю Василю Стасіву, Софії Стрикулі, отцю Онуфрію, Юрію Щадилу, Юрію Мельничоку. Ви навчили нових та цікавих майстерок, надихнули на нові ідеї тих, хто передаватиме їх юнацтву. Дякуємо нашим вправним кухарям — Андрію Залевському та Миколі Шведу, і всім, хто долучився та допомагав в організації табору”, – йдеться у повідомленні.

Фото з мережі фейсбук.