Кафедральний собор Тернопільської єпархії відзначив храмове свято

Автор:

3 червня Православна Церква вшановує пам’ять царя Костянтина та його матері, блаженної цариці Єлени – легендарних святих IV століття. Саме на їхню честь у Тернополі зводиться величний кафедральний собор в давньовізантійському стилі – головна святиня всієї Тернопільщини.

Цього року у день храмового свята на запрошення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора Божественну літургію очолив митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній у співслужінні архієпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона та єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла. У богослужінні також взяли участь благочинні Тернопільської єпархії, настоятелі храмів міста Тернополя, запрошене духовенство з інших єпархій.

Розпочалося святкування чином освячення води, яке з благословення архієпископа Нестора звершили клірики собору.

На богослужінні були присутні представники місцевої влади, навчальних закладів, інтелігенція, численні парафіяни. На службі молився староста собору Юрій Іванович Петрик із родиною. Під час богослужіння до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступило чимало віруючих.

На запричасному стиху проповідував протоієрей Олег Гах, який розповів про святих Костянтина і Єлену і наголосив на важливості наслідування святих у наш час.

Після відпусту архієреї очолили хресний хід духовенства та мирян навколо місця будівництва собору святих рівноапостольних Костянтина та Єлени. Біля його стін священнослужителі та богомольці проспівали молебень до святих, а митрополит Антоній виголосив молитву, в якій просив благословення в Бога на храм, що зводиться.

По закінченню молебню Високопреосвященнійший Антоній звернувся зі словом привітань до тернопільського архіпастиря, кліриків собору та віруючих. Вітаючи зі святом, владика побажав скорого успішного завершення будівництва святині.

Архієпископ Нестор подякував присутнім архієреям, які відклали свої клопоти та важливі справи, щоб нині бути присутніми на святі у Тернополі, а також численному духовенству та мирянам. Владика привітав усіх присутніх на святі, будівничих і всіх меценатів, які допомагають і надалі допомагатимуть у спорудженні головної святині Тернопільської єпархії.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, який був присутній на молитві, подякував архієпископу Тернопільському і Кременецькому Нестору за жертовну працю та духовне відродження краю і з нагоди 40-річчя від дня його народження нагородив почесною відзнакою – нагрудним знаком “Гордість Тернопілля”.  Також Степан Барна вручив відзнаки Президента України демобілізованим воїнам, які брали участь в антитерористичній операції.

Завершилося свято традиційним окропленням храму та богомольців святою водою. Для всіх гостей, присутніх на святі кафедрального собору, на церковному подвір’ї парафіяни влаштували солодке частування.

Фотозвіт про свято – на сторінці єпархії у фейсбуці. Фото Віталія Їжака і Максима Кириліва.