Хрест у пам’ять про загиблих бійців батальйону «Збруч» встановили на Херсонщині

Автор:

Пам’ять про загиблих під час несіння служби бійців батальйону територіальної оборони «Збруч» Тернопільської окремої артилерійської бригади вшанували на Херсонщині. У селі Преображенка (до 2016 року – Червоний Чабан) Каланчацького району 9 листопада встановили пам’ятний хрест.

Ініціативу родичів загиблих у такий спосіб увіковічити пам’яті тернопільських бійців підтримали волонтери і військовий священик прот. Андрій Любунь. Після погодження місця встановлення пам’ятного хреста з місцевою владою на Херсонщину вирушили волонтер Василь Романський, побратими загиблих Борис Костюк і Олег Серединський, мати загиблого воїна Назара Сикліцького Надія і його брат-близнюк Максим.

Хрест встановлено неподалік місця трагедії, де 1 лютого 2015 року внаслідок пожежі, яка виникла вночі у базовому таборі, загинули шестеро хлопців з Тернопілля. На пам’ятнику викарбувані їхні імена: Юрій Богданович Наливайчук, Руслан Іванович Чухась, Вадим Васильович Вернигора, Назар Олексійович Сикліцький, Павло Андрійович Римар, Назар Вікторович Кулинець. Троє хлопців – мешканці Тернополя, решту – із Тернопільської області.

Прот. Андрій Любунь звершив чин освячення хреста і відслужив літію за загиблими тернопільськими воїнами.

Як розповів прот. Андрій Любунь, неподалік від пам’ятного хреста бійцям батальйону «Збруч» встановлено хрест у пам’ять про полеглих у війні з російськими окупантами кримськими татарами. Досягнуто домовленості, що мешканці Преображенки – кримські татари доглядатимуть за пам’ятним знаком тернопільським бійцям. Згодом планується впорядкувати територію біля хреста.