Храм преп. Іова Почаївського в Горинці на Кременеччині відзначив престольне свято

10 вересня 2018 року Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архіпастирським візитом відвідав Кременецьке благочиння. З нагоди престольного свята храму преподобного Іова Почаївського в с. Горинка владика Нестор звершив святкову Божественну літургію.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Миколай Мних, Кременецький благочинний прот. Володимир Буграк з численним запрошеним духовенством.

Цього святкового дня храм був наповнений великою кількістю парафіян і гостей. Багато з них прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Після Богослужіння відбувся хресний хід довкола храму та окропленням вірних освяченою водою. Також архієрей звершив молитву до Іова Почаївського, а опісля звернувся до присутніх з повчальним словом.
 У проповіді владика Нестор розповів про життя святого преподобного Іова, ігумена Почаївського, який проводив своє служіння у дуже важкий для Церкви час. Тоді на українських землях почала поширюватися унія і були намагання знищити Церкву, підкорити її закордонному центру – Римському Папі, щоб Українська Церква перестала бути у живому зв’язку з матір’ю – Константинопольською Церквою і світовим православ’ям. 
 
Преподобний Іов вів подвижницьке життя, від самого малечку присвячене Богові. Разом з тим він був великим патріотом – всюди й завжди преподобний Іов писав, а отже й говорив українською мовою.
 
“Сьогодні обитель преподобного Іова хоча перебуває в руках наших православних братів, але вони замість того, щоб утверджувати свою Українську Церкву і просвічувати свій народ у любові до Бога, молячись рідною мовою, люблять не власний народ, а прагнуть єдності з Росією. В нинішній історичні час, коли весь православний світ говорить про те, Українська Церква повинна бути незалежною, знаємо і віримо, що отець наш преподобний Іов теж молиться за те, що його народ і його Церква була незалежною і визнаною всіма Церквами і народами православного світу”, – сказав архієрей.
 
Владика висловив переконання, що вже недалекий той час, коли в обителі Почаївській, біля раки з мощами преподобного Іова ми будемо молитися українською мовою за Українського Патріарха, за воїнів, які захищають Україну від агресора, і за весь український народ.
 
Наприкінці відбувся подячний концерт вірян за спільну молитву.