Архієпископ Нестор очолив загальноміську панахиду за жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Автор:

У суботу, 25 листопада 2017 року, на Театральному майдані духовенство, військовослужбовці, представники влади та велика кількість тернополян вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933. У рамках Всеукраїнської акції «Запали свічку» священнослужителі відправили поминальну панахиду за душі жертв голодомору та політичних репресій, а опісля панахиду також відслужили біля пам’ятного знаку «Голод 33» біля Церкви Різдва Христового.

Чисельну делегацію священнослужителів Київського Патріархату м.Тернополя очолив Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький. Також, на заході молилися духовенство УАПЦ та УГКЦ.

Після відправи Владика Нестор звернувся до присутніх із словом. У ньому архієпископ нагадав, що хоча Голодомор мав зовнішні чинники – відомо, хто стояв за винищенням нашого народу, не треба забувати, що грунт для цього часто готували самі українці, коли не змогли вчасно об’єднатися, коли хотіли побувати державу без церкви та армії, коли шукали за кордоном союзників проти своїх же братів-українців. Український народ виявився розділений і розварений, а згодом і поневолений радянською владою. Сьогодні ми знову постаємо перед схожими випробуваннями.

На нашу землю знову зазіхає окупант. І якщо ми не зробимо висновки з минулого, може повторитися не лише Голодомор, але й чимало інших сумних і трагічних сторінок нашої історії. Тож, підсумував архієрей – такі скорботні молитви повинні бути згадокою про те, що коли ми не будемо єдині, коли не будемо любити Бога та Україну, коли не будемо розбудовувати свою державу, а лише чекатимемо, що все добро прийде до нас, бо його хтось нам принесе – знову можуть повторитися ті страшні події. Нехай Всемилосердний Господь дарує вічну пам’ять усім тим, хто був заморений голодом в Україні в тридцяті роки, а нам усім дарує мудрість, щоб збудувати сильну, єдину, українську православну державу».   

Із благословення архієпископа Нестора в суботу в усіх храмах Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату священнослужителі відправили заупокійні богослужіння за жертв Голодомору та радянського тоталітаризму.

Прес-служба Тернопільської єпархії

Більше фото на нашій сторінці в Фейбук.