Дванадцята парафія у Шумському районі перейшла до Православної Церкви України

Автор:

Парафію Святого Іоана Богослова села Садки Шумського району прийнято до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України. Відповідний указ архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав 14 лютого.

12 лютого у Садках відбулися збори громади, на яких присутні майже одноголосно (97%: 134 – “за”, 4 – “утримались”) підтримати приєднання до Єдиної помісної Православної Церкви. За результатами опитування, за перехід з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України поставили підписи 202 мешканці села, 24 утрималося, 1 висловився проти.

Парафія Святого Іоана Богослова стала 12-ю у Шумському районі і 19-ю в області, котра офіційно приєдналася до незалежної Української Церкви.

Раніше це зробили парафії у Залужжі, Шкроботівці, Підгайцях, Людвищах, Мировому, Матвіївцях, Суражі, Радошівці, Брикові, Онишківцях і Кордишеві на Шумщині, Мусорівцях і Гніздичному Збаразького, Розтоках і Дунаєві Кременецького району, а також у Стінці та дві парафії – у Трибухівцях на Бучаччині. 

Фото храму: Катя Франчук.