Дванадцята парафія на Тернопіллі перейшла до Православної Церкви України

Автор:

5 лютого 2019 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор задовольнив прохання парафії  Святого Архістратига Михаїла с. Мирове Шумського району про прийняття до Православної Церкви України.

Минулого тижня в Мировому відбулися збори, на яких було розглянуто питання про зміну юрисдикції релігійної громади. Рішення про перехід до Помісної Православної Церкви було прийнято одноголосно.

Раніше у селі провели опитування щодо цього питання. Згідно з його результатами, 166 мешканців села поставили підписи за перехід громади до Православної Церкви України. За подальше перебування в Російській Православній Церкві (колишній УПЦ Московського патріархату) відкрито не висловився жоден мешканець Мирового.

Раніше до складу Тернопільської єпархії було прийнято шість релігійних громад Шумського району: сіл Матвіївці, Сураж, Радошівка, Бриків, Онишківці і Кордишів. До незалежної Української Церкви приєдналися також віруючі Гніздичного Збаразького та Розтоків Кременецького району, а також три парафії у Бучацькому районі: у Стінці та дві – у Трибухівцях. 

Фото із сайту decerkva.org.ua.