До Помісної Української церкви прийнято громаду с. Стінка Бучацького району

Автор:

Парафію храму Різдва Пресвятої Богородиці села Стінка Бучацького району прийнято до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України. Відповідний указ архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав 4 лютого.

Це десята релігійна громада в області і третя в Бучацькому районі , яка ухвалила рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до єдиної Помісної Української Церкви. Опікуватися нею буде Бучацький благочинний протоієрей Андрій Шкварок. 

Збори релігійної громади другого за величиною села на Тернопіллі відбулися 31 січня. На них більшість – 194 із 226-ти присутніх – підтримала рішення про перехід до Помісної Церкви. Наступного дня відбулися сесія сільської ради, збори ініціативної групи і почався обхід села з метою з’ясувати ставлення всіх членів громади до питання переходу в Українську Церкву.

За словами мешканця села Володимира Бучанського, понад 600 стінківчан висловилися за зміну юрисдикції громади і лише двоє – проти.

Раніше до Православної Церкви України приєдналися парафії Суража, Радошівки, Брикова, Онишківців і Кордишева Шумського району, Гніздичного на Збаражчині та Розтоків на Кременеччині, а також дві парафії у Трибухівцях Бучацького району.

Фото з сайту templesua.jimdo.com.