До Дня добровольця бійцям УДА в зону АТО передали авто (відео)

Автор:

Ключі від автомобіля для 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії волонтери вручили 15 березня 2018 року під час урочин з нагоди Дня добровольця на Театральному майдані Тернополя. Збір коштів на ремонт транспортного засобу і пальне, аби доправити його в зону бойових дій на Донбасі, організував благодійний фонд “Наша надія Кременець”.

Як розповів капелан-волонтер, протоієрей Андрій Любунь, долучилися до доброї справи навчальні заклади, підприємці Кременеччини і Смиги, що на Рівненщині, парафії УПЦ Київського Патріархату сіл Горинка і Білокриниця, тернополяни. Завдяки спільним зусиллям бійцям, котрі протистоять російському агресору і його поплічникам на східних рубежах Української держави, зібрали необхідні речі, предмети гігієни, продукти, а ще – дитячі малюнки, листи, листівки, які, як зізналися добровольці, є найбільшою їхньою підтримкою на фронті.

Цього ж дня представники 5-го батальйону УДА  і волонтери відвідали Струсівську санаторну школу-інтернат, де провели зустріч з дітьми і педколективом.

Наступного дня бійці з позивними Абдула, Коваль і Поляк, а також тернопільський волонтер Василь Романський і капелан-волонтер о. Андрій Любунь відвідали своїх друзів – колектив Кременецької школи №3. Від початку бойових дій на сході України учні й учителі підтримують наших захисників, збираючи і передаючи допомогу в АТО. Та, як зізналися бійці, найважливішими для них є тепло сердець тих, чий спокій вони боронять від російського агресора.

Згодом з подякою за посильну допомогу добровольчо-волонтерський десант висадився у Смизі: бійці і капелан вітали учасників ІІ Всеукраїнського дитячого футбольного фестивалю «Я-патріот» і провели зустріч у Смизькій ЗОШ.

Провідали побратими й активного волонтера – кременчанина Богдана Неділя, котрий, незважаючи на недугу, посильно допомагає добровольцям. Богдана можна справедливо назвати інформаційно-координаційним центром волонтерів, адже чоловік активно спілкується з бійцями на Донбасі, першим дізнаючись про їхні потреби, а потім невтомно організовує збір допомоги.

Варто додати, що в період з 27 лютого по 3 березня військовий капелан о. Андрій Любунь та інші волонтери доправляли допомогу, зібрану на Кременеччині та м. Смизі, воїнам АТО. Волонтери відвідали прикордонників м. Золоте, солдат 44 ОАБр, 54 ОМБр на Світлодарській дузі, військових “Грузинського легіону” та бійців 5-го батальйону УДА у Красногорівці. Отець Андрій відслужив літургію, спілкувався з солдатами, наставляв духовно та підтримував бойовий дух.