Тернопільський архієпископ Нестор відзначив День тезоіменитства

Автор:

9 листопада – день тезоіменитства Високопреосвященнійшого Нестора, архієпископа Тернопільського та Кременецького. З цієї нагоди в каплиці кафедрального собору святих рівноап. Костянтина та Єлени міста Тернополя зібралося численне духовенство та миряни. Святкове богослужіння на честь преподобного Нестора стало вже традиційним у нашій єпархії. Напередодні духовенством собору було звершене Всенічне бдіння. У сам день свята Божественну літургію очолив архієрей.

Владиці співслужили ключар кафедрального собору, секретарі єпархії прот. Мирон Гах і прот. Олексій Головацький, обласний благочинний прот. Борис Солтис, отці-благочинні Тернопільської єпархії, соборний клір та численні служителі області та м.Тернополя.

Привітати Тернопільського архіпастиря до храму прибули представники влади, депутатського корпусу, науковці та інтелігенція міста. Зокрема, Заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, Тернопільський міський голова Сергій Надал, директор департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Михайло Корда, ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий, директор Тернопільського обласного державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької Лариса Римар, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Мулярчук та інші.
Після Божественної літургії архієпископ Нестор очолив молебень до святого преподобного Нестора Літописця перед його святими мощами

Завершилося богослужіння урочистими вітаннями, які складали гості на адресу Тернопільського архіпастиря. Секретар єпархіального управління прот.Олексій Головацький вітаючи владику подякував Його Високопреосвященству за ревну працю на Тернопільській землі, бажаючи Божої допомоги у всіх добрих справах. Від імені присутнього духовенства Вітальний адрес виголосив ключар кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м.Тернополя прот.Євген Заплетнюк. Також Владику вітали численні представники влади, депутатського корпусу, інтелігенція міста, парафіяни вручивши імениннику квіти та пам’ятні подарунки.

По закінченні богослужіння архієпископ Нестор звернувся до присутніх зі словом подяки за вітання та молитву, при цьому зауваживши, що в цей день слід насамперед більше говорити не про нього самого, а прославляти Бога, який являє свої дива через своїх святих. Валика зауважив, що ми сподіваємося, що вже в цьому році об’єднається Церква, але це об’єднання насправді не є чимось легким, як багатьом здається. І далі, коли Церква об’єднається буде багато праці, зокрема в тому, щоб тих священнослужителів і мирян, які є ідеологічно та світоглядно надзвичайно різними по-справжньому об’єднати. Це обєднання не може бути штучним, але на любові до Бога, України, на праці для власного спасіння душ. Щоб кожен віруючий розумів, що відтепер єдність і любов є для всіх нас визначальними .

Повний відеозапис проповіді та фрагменти вітань відвідувачі нашого сайту можуть переглянути в записі.

Cвято було увінчане уставними многоліттями Святійшому Патріарху, єпископам і священикам нашої святої Церкви, а також, благословенням архіпастирем численних богомольців, які зібралися в храмі привітати свого ієрарха.

У наступні дні в кафедральному соборі перед мощами святого преподобного Нестора Печерського читаються акафісти та служаться молебні, а вірних помазую освяченим на мощах святим єлеєм
Фоторепортаж дивіться в альбомі на нашій сторінці в Фейсбук.