Божественна літургія в день Усікновення глави Іоана Предтечі

У день Усікновення глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, 11 вересня 2020 року, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.

Архіпастирю співслужили клірики собору протоієрей Володимир Савчин, протоієрей Олег Гах і протоієрей Петро Мельничук, а також ієрей Михайло Осадчук.

Під час богослужіння архієрей прочитав всеукраїнську молитву за припинення пошесті згубної (епідемії).

«Величаємо тебе, Хрестителю Спасів Іоане, і шануємо всечесної твоєї глави усікновення», ‒ такими словами Церква вшановує мученицьку кончину славного пророка і Хрестителя Господнього Іоана, якому за наказом царя Ірода відтяли голову за відкрите засудження незаконного шлюбу цього володаря з жінкою Филипа, брата його.

Після Богоматері, Свята Церква має Іоана Хрестителя за першого молитвенника серед угодників Божих про якого Господь наш Ісус Христос говорить так: «Бо кажу вам: з народжених жінками немає жодного пророка, більшого за Іоана Хрестителя» (Лк. 7: 28).

Чому нам важлива пам’ять про мученицьку кончину славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана? Тому що він ‒ зразок смирення, терпіння і твердості у вірі, він життя віддав, відстоюючи правду.

Церквою в день мученицької кончини Іоана Хрестителя встановлений строгий одноденний піст. Тож, вшановуючи святого пророка, ми й самі повинні замислитися над власним життям, пам’ятаючи про велику шкоду гріха, який розпочинається з малого – зі спокусливих помислів, а закінчується згубними наслідками. Недарма святий апостол Павло нас навчає: «Пам’ятайте наставників ваших, які проповідували вам слово Боже, і, дивлячись на кончину життя їхнього, наслідуйте їхню віру» (Євр. 13: 7).