Божественна літургія в день Переполовення П’ятидесятниці

У день Переполовення П’ятидесятниці, 13 травня 2020 року, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у каплиці кафедрального собору свв.рівноапп. Костянтина і Єлени м. Тернополя.

Архіпастирю співслужили клірики собору та свящ. Михайло Осадчук.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про українських воїнів та визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Наприкінці Літургії також лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

По закінченні Божественої літургії Високопреосвященнійший Нестор звершив малого освячення води.

Богослужіння транслювалося наживо і доступне для перегляду на єпархіальному ютуб-каналі «Лампада Православ’я».

Традиційно на Переполовення архієпископ Нестор разом з кліриками Тернопільської єпархії та духовенством інших єпархії звершує богослужіння у Свято-Троїцькому храмі на Божій горі. Щороку свято розпочинається урочистою зустріччю архієреїв біля підніжжя гори поблизу Великих Бережців Кременецького району, звідки духовенство та миряни хресним ходом вирушають на її вершину, до традиційного місця богослужіння. Цього дня сотні паломників ього дняприступають до причастя Святих Тайн Тіла і Крові Христових.

Через карантинні заходи архієрейське богослужіння відбулося у Тернополі.

У Православній Церкві Переполовення П’ятидесятниці – це перехідне свято, середина п’ятидесятиденного періоду між святом Воскресіння Христового і святом Зіслання Святого Духа.

В Євангелії розповідається про те, як Ісус Христос на третій рік Своєї Євангельської проповіді, в переполовення Старозавітного свята Кущів, увійшов у храм і навчав (Ін. 7, 14-36). За прикладом цієї події Свята Церква і встановила це свято, яке має давню історію.

Про нього є згадки у таких святих отців, як Іоан Золотоустий, Анатолій Константинопольський, Андрій Критський, Іоан Дамаскін та Феофан Сповідник.

Відзначення дня Переполовення П’ятидесятниці має на меті зміцнити нашу віру у воскреслого Спасителя, закликати до виконання заповідей Божих та приготувати до спомину про Господнє Вознесення і Зіслання Святого Духа.