Божественна літургія в день пам’яті святих жінок-мироносиць


У третю неділю після Пасхи, 3 травня 2020 року, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоани, Марфи і Марії, Сусанни та інших. Цього дня Високопреосвященнійший архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Володимир Зубілевич, прот. Володимир Савчин, прот. Олег Гах, свящ. Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський, протодиякон Андрій Вовк і диякон Назарій Тернопільський.

Богослужіння транслювалося наживо і доступне для перегляду на ютуб-каналі “Лампада Православ’я TV”.

Під час богослужіння лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після прочитання Євангелія архієрей виголосив проповідь.

Жінки, пам’ять яких у третю неділю після Воскресіння Господнього згадує Свята Церква, називаються мироносицями тому, що за поховальним звичаєм вони прийшли до гробу з миром, тобто запашною олією, щоби намастити тіло померлого Ісуса Христа. Пізнього вечора суботи, як тільки завершився час спокою, вказаний законом Мойсеєвим, вони придбали все необхідне, щоби наступного дня знову послужити Спасителю. Спонукані любов’ю, ці святі жінки хотіли зробити те, що було у їхніх силах, щоби виявити, засвідчити її у добрій справі.