Божественна літургія у Свято-Троїцькому храмі на Даниловій горі

Автор:

У другий день Зелених свят, 28 травня 2018 року, коли Свята Православна Церква вшановує третю особу Пресвятої Трійці – Святого Духа, у древньому храмі на горі Трійця поблизу с. Стіжок Шумського району відбулося святкове богослужіння. За доброю традицією Божественну літургію у древньому Свято-Троїцькому храмі звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Високопреосвященнійшому владиці співслужили настоятель храму протоієрей Тарасій Червінський,  Шумський благочинний протоієрей Миколай Бабій, Збаразький благочинний протоієрей Іоан Лесик, протодиякон Андрій Вовк, запрошене духовенство.

Багато паломників з різних куточків Тернопілля і сусідньої Рівненщини цього дня піднялися на гору Трійцю, щоб разом з архієреєм помолитися та послухати його архіпастирське слово. Всі віруючі не могли вміститися в храмі, тому богослужіння відбувалося надворі. Серед паломників був і народний депутат України Михайло Головко.

На запричасному до вірних з повчальним словом звернувся протоієрей Олексій Філюк.

Багато паломників прийняли Таїнство сповіді та причаститися Святих Тіла і Крові Господніх.

Після Літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія. Духовенство на чолі з архієреєм звершило водосвятний молебень, після чого владика Нестор окропив паломників освяченою водою.

Також священики виголосили молитву за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

 

 

По завершенні Богослужіння владика Нестор звернувся до чисельних паломників з проповіддю про дію благодаті Святого Духа в історії та сучасності. Архієрей наголосив на тому, що благодать – це промисел Божий про наше спасіння, що Господь посилає нам Свою благодать через хрещення, миропомазання, покаяння, причастя та інші Таїнства, а також через Святе Євангеліє, молитву і навчання Церкви і святих отців.

Архіпастир привітав усіх зі святом і закликав на паломників і духовенство Господнє благословення.

Фотозвіт про архієрейське богослужіння на горі Трійці – на сторінці єпархії у фейсбуці.