Богослужіння владики Нестора в Кунинці на Збаражчині

Автор:

dsc_00016 листопада 2016 року Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, з архіпастирським візитом відвідав с. Кунинець Збаразького району.

За доброю традицією на подвір’ї храму Різдва Пресвятої Богородиці свого архіпастиря діти зустріли короваєм.

Високопреосвященнійший Нестор звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Ігор Мороз, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк та запрошене духовенство.

dsc_0015

 

dsc_0029

 

dsc_0031

Під час Божественної літургії високопреосвященний Нестор звершив хіротонію, рукоположивши диякона Романа Мороза на священика.

Багато парафіян приступили до таїнств Сповіді та Причастя Святих Христових Таїн. Особливо приємно було бачити серед причасників значну кількість дітей.

dsc_0020

Опісля архієпископ Нестор виголосив повчальну проповідь, в якій звернувся до Євангелія про багача і Лазаря. Владика наголосив, що багач пішов на муку не тому, що був багатий: є приклади святих, яким багатство не було перешкодою для спасіння, – а тому, що жив в своє задоволення, забуваючи про Бога та інших людей. І сьогодні людина, яка через розваги не знаходить часу для молитви і відвідання храму, поступає так само, як цей багач, і може піти його шляхом. Під час мук багач просив, щоб Авраам послав Лазаря до його братів, щоб застерегти їх від такого життя, на що отримав відповідь, що вони мають Святе Письмо, яке говорить, як жити.

«У наш час люди часто вважають Святе Письмо красивими розповідями, які не мають нічого спільного з реальним життям, а заповіді Божі – недосяжним для людини ідеалом. І під цим приводом їх не виконують. Але Бог, даючи Своє одкровення, дав нам їх як чіткі дороговкази, як єдиний шлях до спасіння. Тож ми не повинні шукати виправдання для порушення закону Божого, ми повинні жити за ним, якщо любимо Бога і хочемо потрапити в Царство небесне», – підкреслив архієпископ Нестор.

По закінченні богослужіння архіпастир благословляв парафіян.

dsc_0015

 

dsc_0013

 

dsc_0007