Богослужіння владики Нестора в день Усікновення глави Іоана Хрестителя

Автор:

711 вересня 2017 року, коли Церква згадує Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію в кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Євген Заплетнюк, прот. Павло Альбін, свящ. Олег Гах, свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви владика Нестор виголосив проповідь, у якій розповів про мученицьку кончину Іоана Хрестителя, все життя якого було служінням Богові. Іоан Предтеча завжди говорив правду, викривав всякий обман і лукавство.
 
“У нашому житті, дорогі браття і сестри, ми теж постійно ведемо боротьбу з дияволом, неправдою, зі всяким злом і всім, що противиться Богові. Диявола часто називають лукавим, батьком неправди. І це справді так, бо весь обман іде від нього. Через обман впали наші праотці Адам і Єва і досі багато людей вважає, що через обман вони можуть спастись. Чинячи гріх, одиниці роблять це прямо й відкрито. Більшість ж, вдаючись до гріха, старається себе обманути і знайти собі виправдання, коли не молиться, не постить, не ходить до храму Божого. Насправді  ж кожен має змогу знайти час, сили, кошти для молитви і добрих справ, але, обманюючи себе, шукає причини, щоб цього не робити. Цього нас навчають диявол, біси і сили зла”, – сказав архієрей.
 
За його словами, якщо ми є справжніми православними християнами, то повинні завжди боротися зі злом і обманом, бути щирими з Богом і собою та іншими людьми. Ми ж шукаємо виправдання своїх гріхів, звинувачуємо когось у них. Навіть покаяння у нас перетворюється у самовиправдання і обман, і кожне зло віддаляє нас від Бога, шкодить нашій душі.
 
“Нехай Господь допоможе подолати нам цей гріх, як і всі інші гріхи у нашому житті, щоб ми, як і Предтеча Господній Іоан, завжди стояли на боці правди, бо де правда – там Бог”, – завершив проповідь владика Нестор, закликавши благословення Боже на парафіян, котрі молилися за Божественною літургією.