Богослужіння владики Нестора у Свято-Воскресенському храмі Тернополя

Автор:

DSC_0026У другий день Великодніх свят, 17 квітня 2017 року, у Світлий понеділок, престольне свято відзначає парафія Воскресіння Христового м. Тернополя. З нагоди свята, традиційно святкове Богослужіння у Свято-Воскресенському храмі очолив керуючий Тернопільською єпархією, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький.

За богослужінням разом із владикою Нестором молилися клірики храму свящ. Сергій Стельмах, свящ. Сергій Загайський, свящ. Діонісій Герета, а також прот. Руслан Притула, прот. Василь Мокрицький, свящ. Михайло Бугай.

Після читання Святого Євангелія настоятель храму свящ. Сергій Стельмах прочитав Великоднє послання архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора.
 
Після заамвонної молитви традиційно було звершено обхід довкола храму, по завершені якого було звершено уставний молебень. В кінці молебню архієпископ Нестор виголосив молитву в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу та Вітчизну нашу.
 
По завершенні Богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх зі словами повчання, в якому розкрив значення Воскресіння Христового для усього людства та кожної людини зокрема.

Архієрей висловив жаль через те, що нині дуже мало людей, навіть серед православних християн, розуміють, чому Воскресіння Христове є святом над святами, торжеством над торжествами. Дуже багато людей сприймає Воскресіння просто як іще одне двунадесяте Господське свято. Для багатьох наших сучасників Різдво є набагато урочистішим святом, бо збирається разом уся родина, а Воскресіння асоціюється хіба з ходінням по гробах.

«Але Воскресіння Господнє – це подія, яка змінила буття всього людства. Христос Своїм воскресінням, а перед тим – Своєю хресною смертю викупив нас від прокляття закону. Наш праотець Адам порушив єдину Божу заповідь, яка була йому дана, – не їсти плодів з дерева добра і зла. Він не послухав Бога, і гріх його полягав не в тому, що скуштував заборонений плід, а в тому, що допустив думку, ніби Бог його обманює, що він може приймати рішення самостійно всупереч волі Божій. І це поклало початок втраті живого зв’язку з Богом для усього людства. Через цей переступ увійшли гріх, смерть, хвороби, і багато іншого зла стало наслідком для всіх людей», – зазначив владика.

Архієпископ Нестор підкреслив, що Господь багато тисячоліть готував світ до пришестя Христа Спасителя. І коли Він прийшов, то приніс не моральний закон і настанови, як треба жити між людьми, а відкрив нам шлях до спасіння і Своїм воскресінням переміг смерть. Він смертю смерть подолав, бо, померши на Хресті і зійшовши в пекло, Він знищив пекло, відкрив нам шлях на небеса, знищив усе те, що утримувало нас, людей, від Бога, знищив гріх.

«Звичайно, люди й далі продовжують грішити, але людина по своїй волі може перемогти гріх, відкинути його, зробити крок до Бога – і Господь прийме її, помилує і обдарує Своїми щедротами, дасть кожному з нас досягнути спасіння і вічного життя.

Тому, святкуючи Воскресіння Христове, ми пам’ятаємо, що Господь прийняв на себе наші гріхи, але навіть гріхи всіх людей не були важким тягарем для Бога. І кожен з нас теж може перебороти свої гріхи, бо з нами Бог, і Він допомагає нам у боротьбі з гріхом, злом, усякою скверною. Господь веде нас по шляху до спасіння – ми лише повинні повністю довіритись Йому і жити за Божими заповідями, за тим зразком, який Він нам залишив протягом Свого земного життя, йти по шляху до спасіння, бо лише він приведе нас до Царства небесного.

Коли апостоли пішли проповідувати, вони говорили тільки про Воскресіння Господнє і звіщали, що Христос воістину воскрес. Саме тому Воскресіння Христове є основою нашої віри. Якщо ми не віримо у Воскресіння Христове, ми не православні християни, і якщо Христос не воскрес, то наша віра є даремною, бо лише через Воскресіння Христове ми спасаємось», – сказав владика Нестор.

Архієрей привітав усіх із світлим Христовим Воскресінням та окропив усіх освяченою водою.
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.
 

 Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.