Богослужіння владики Нестора у Старому Вишнівці

Автор:

IMG_257325 січня 2017 року Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Старий Вишнівець Збаразького району. Цього дня Свята Православна Церква вшановує пам’ять мц. Татіани і з нею в Римі замучених, а також ікону Божої Матері “Годувальниця”.

На запрошення Вишнівецького благочинного прот. Святослава Швеця владика Нестор у співслужінні духовенства очолив Божественну літургію.

При вході в храм свого архіпастиря зустріли наймолодші парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці, котрі привітали владику віршами та букетом квітів.

Незважаючи на будній день храм був наповнений великою кількістю молільників, багато з яких прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.

Після заамвонної молитви владика виголосив проповідь.

“Ми зібралися в цьому древньому храмі, щоби вшанувати Пресвяту Богородицю заради її ікони, яка називається «Годувальниця». В акафісті ми чули історію цієї ікони. Вона перебувала в лаврі преподобного Сави Освяченого, але перед смертю святий пророкував, що з часом прийде інший з таким самим іменем і йому віддадуть цю ікону. Так і сталося. Святитель Сава Сербський забрав ікону на гору Афонську, де вона й нині перебуває. Але безчисленна кількість її списків є по всьому світу, і один із них знаходиться тут, і сьогодні перед ним ми молилися”, – звернувся до присутніх у храмі архієпископ Нестор.

Він зазначив, що Пресвята Богородиця зокрема через цю ікону виявляє безліч своїх чудес, подає допомогу людям, які цього потребують, зцілює від хвороб, зменшує страждання, наставляє на праведний шлях і цим показує, що Вона є нашою Небесною матір’ю. І як через Неї прийшов у світ Спаситель, так і зараз Вона веде людей до нього, наставляючи на шлях до спасіння.

Владика закликав усіх возносити молитви до Пресвятої Богородиці за Її молитовний покров над нашими воїнами захисниками, які на сході бережуть нас від російського агресора, адже й їм потрібен захист – захист Божий, покров Пресвятої Богородиці і Господня допомога в їхній службі.

“Нехай Пресвята Владичиця Богородиця охоронить кожну людину, яка щиро до неї звертається, а кожен з нас нехай щиро молиться і просить, щоби Пресвята Богородиця найперше підкріпила нас у нашій боротьбі з гріхом, укріпила нас на шляху покаяння, зберегла нас від усякого зла і нашого бажання чинити зло. Нехай Вона, яка подала приклад праведного благочестивого життя, справжньої і щирої любові до Бога, до ближніх, таку ж любов оселить і в наших серцях. Нехай за її молитовним заступництвом благословення Боже завжди перебуває з усіма нами!”, – завершив проповідь владика Нестор.

По завершенні Богослужіння отець Святослав подякував Високопреосвященнійшому владиці за візит та архіпастирську молитву за всіх жителів Старого Вишнівця.

Примітно, що дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Старому Вишнівці, споруджений у 19 столітті на місці старої церкви, з того часу діяв безперервно, навіть за радянської влади. Ікона “Годувальниця” у Старому Вишнівці перебуває понад двісті років. З промислу Божого вона обновилася і творить чудеса, зцілюючи віруючих.