Богослужіння владики Нестора у неділю 11-ту після П’ятидесятниці

Автор:

собор0120 серпня 2017 року, у неділю 11-ту після П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Євген Заплетнюк і свящ. Володимир Зубілевич.
 
Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.
 
Після Божественної літургії владика Нестор виголосив проповідь на тему євангельського читання. У ній архієрей наголосив на важливості вміти прощати, бо якщо ми просимо Господа про прощення наших гріхів, а самі не прощаємо, то не можемо сподіватися, що Господь нам простить.
 
“Часто ми помічаємо чужі образи й провини, але не звертаємо уваги на те, що ображаємо Бога своїми гріхами. На жаль, у наш час гріх став частиною життя, і багато людей вважає, що жити, не грішачи, неможливо. Але Господь створив наших праотців Адама і Єву безгрішними. І лише вони по своїй волі вибрали порушення Заповіді Божої. Так і нам не треба вважати гріх нормою, бо він віддаляє нас від Бога. Тому духовна боротьба, боротьба з бісами, які намагаються привести нас до духовної загибелі, – це щоденна наша духовна праця. І життя православного християнина є щоденною духовною боротьбою. І лише Церква дає нам благодать для боротьби з гріхом”, – зазначив архієпископ Нестор.
 
Архієрей закликав усіх боротися з гріхом, плекаючи й укріпляючи свою любов до Бога і ближніх, зростати у любові Божій, бо тоді гріх не матиме сили над людиною.
 
“Нехай кожен з нас вчиться прощати своїм ближнім і через це плекати любов до Бога. А через любов до Господа наша віра буде міцна і спасительна”, – додав архієрей.