Богослужіння владики Нестора у Лисичниках Заліщицького району

Автор:

DSC_000914 січня 2017 року, у свято Обрізання Господнього і день пам’яті Святителя Василія Великого та Святителя Петра Могили, митрополита Київського, архієпископ Нестор прибув із архіпастирським візитом у с. Лисичники Заліщицького району.

На запрошення настоятеля храму прот. Григорія Бубеля владика Нестор у храмі Покрови Пресвятої Богородиці освятив новий престол і звершив Божественну літургію.

Архієпископу Тернопільському, Кременецькому і Бучацькому Нестору  співслужилинастоятель храму прот. Григорій Бубель, благочинний Заліщицького району прот. Михаїл Бубнів, голова єпархіального відділу у справах молоді прот. Вадим Криворучко та запрошене духовенство Заліщицького району і Чернівецької єпархії.

По завершенні Літургії архіпастир звернувся до присутніх із словом повчання, в якому розкрив зміст свята Обрізання Господнього і його значення для нинішніх християн.

“Продовжуючи традицію Христа, сьогодні ми приймаємо не обрізання, а святе хрещення, яке є сучасним таїнством для того, щоб ми стали членами Церкви, почали належати до народу Христового. Разом з тим і для нас важливе обрізання – це обрізання наших гріхів. Ми повинні з ними боротися, їх позбуватися, ми повинні повністю відсікти гріх з нашого життя”, – сказав владика Нестор.

Він зауважив, що часто ми боремося лише з великими гріхами і вважаємо, що якщо ми нікого не вбили і нічого не вкрали, то не маємо гріхів. Насправді є багато різних гріхів, і ті, які ми вважаємо дрібними, повсякденними, завдають нам більшої шкоди, більше можуть привести нас до духовної загибелі, ніж гріхи, які ми вважаємо великими. Якщо ми тримаємо зло на наших ближніх, обмовляємо, обманюємо, кривдимо їх, вважаємо себе кращими за інших, зневажаємо когось, то цими гріхами ми можемо ще більше віддалитися від Бога. Ми повинні ці гріхи знищувати, а головне – в нашому серці має завжди бути любов до Бога і Церкви Його святої.

“Сьогодні ми спільною молитвою освятили цей святий престіл, який жертводавці подарували вашому храму, тим самим показавши свою любов. Вони віддали свої матеріальні цінності тут, на землі, щоб здобути найвищу цінність у Царстві Небесному. Бо кожне наше добре діло, кожна пожертва чи допомога ближньому, кожна молитва, яку ми підносимо до Господа, – це той скарб, який ми собі збираємо до Царства Небесного. Тож якщо ми справді любимо Бога і чекаємо, що ми будемо жити у вічності з Ним, маємо вже тепер цей скарб збирати”, – сказав владика.

Архіпастир наголосив, що сьогодні ми особливо маємо пам’ятати про українських воїнів, які захищають на сході нашу державу, щоб тут, на нашій мирній Тернопільщині, ми могли молитися, мирно жити і не відчувати жахів війни.

“Нехай кожен з нас пам’ятає про них і допомагає чи коштами, чи продуктами і, особливо, щодня підносить за них молитви, щоб Господь їх помилував, укріпив, щоб вони всі живими і здоровими повернулися додому. Нехай Вемилосердний Господь за молитвами святителя Василія Великого, за молитвами великого світильника нашого українського народу Петра Могили, митрополита Київського, і всіх святих, які від віку Богові вгодили, обдарує нас своїми щедротами. Нехай благословення Боже завжди перебуває зі всіма нами”, – завершив проповідь архіпастир.

Настоятель храму прот. Григорій Бубель подякував владиці Нестору за архіпастирський візит. Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Більше фото на сторінці єпархії у соцмережі Facebook.