Богослужіння в неділю 24-ту після П’ятидесятниці

19 листопада 2017 року, в неділю 24-ту після П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у каплиці при кафедральному соборі святих рівноап. Костянтина та Єлени.

Його Високопреосвященству за богослужінням співслужили клірики собору прот. Євген Заплетнюк, свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук і свящ. Олег Гах.

Після заамвонної молитви владика Нестор виголосив проповідь на тему євангельського читання про зцілення кровоточивої жінки та воскресіння дочки Яіра.

Архієрей наголосив на важливості справжньої, живої віри для кожного християнина, що й сьогодні у молитвах до Христа Спасителя кожен може отримати допомогу, зцілення й вирішення всіх своїх проблем. Потрібно лише, щоб молитва була щирою, а віра – твердою і впевненою.

На жаль, для багатьох людей віра в Бога є своєрідним хобі, коли відвідини храму сприймаються як один із видів дозвілля. Бо приходячи до храму, ми не беремо повноцінної участі в богослужінні, молячись, думаємо про щось своє, чекаємо якихось особливих відчуттів або перетворюємо християнську віру в традицію, а не духовну потребу. Якщо ми віримо, що Господь кожної миті нашого життя є з нами, що Він чує наші слова, знає наші думки, то ця віра допомагає нам боротися з гріхом, стати на шлях праведного життя й отримати те, що нам справді необхідне.

“Часто ми віримо не в Бога, а в свої уявлення про Нього, вибираємо з Євангелія тільки те, що нам подобається, а все решту відкидаємо, через що наше життя вже не є повноцінно з’єднане з Христом Спасителем. Вважаємо вчення Христове, церковні догмати чимось застарілим, а Євангеліє – звичайними розповідями, які не мають стосунку до теперішнього життя. Але це не так, і такими думками ми віддаляємо себе від Христа Спасителя. Бо якщо б ми сприймали те, що вчить Церква про Бога як абсолютну істину, в нашому житті було б менше бід, нещасть, хвороб і проблем. Якщо б ми вірили хоча б у те, що Бог всюди є і все наповнює, це вберегло б нас від багатьох гріхів. Ми повинні відкидати будь-який сумнів в істинності Слова Божого, бо ці сумніви посилає нам диявол, щоб віддалити нас від Бога. А без довіри до Бога, віри в істинність Його Слова, прохання наші не будуть почуті, а молитви наші не будуть сповнені”, – зазначив архієпископ Нестор.

Владика наголосив на тому, що сила молитви, з якою ми звертаємося до Бога, залежить від нашої віри і щире, від усього серця прохання завжди є почутим. Він закликав усіх до єднання з Богом у щирій молитві.