Богослужіння у неділю третю після Пасхи

Автор:
DSC_034430 квітня 2017 року, у третю неділю після Пасхи, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших.

Цього дня архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор звершив Божественну літургію у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

Після заамвонної молитви владика Нестор звернувся до богомольців з повчальною проповіддю на тему недільного євангельського читання про жон-мироносиць, про їхню любов до Христа і про їх милосердя.

“Євангеліє каже, що вони служили Господу зі свого маєтку, і дехто може подумати, що вони були багаті. Але насправді ми знаходимо багато свідчень зі Святого Письма, що це було не так. Тому справи милосердя обов’язкові не лише для багатих людей, а для кожного християнина”, – сказав владика.

Він зауважив, що часто ми не подаємо допомогу бідним, бо вважаємо, що вони її використають неправильно. Але кожен за себе буде давати відповідь, а не за іншого.

“Ми в наш час забули, що таке справи милосердя. Ми забули заповідь Божу “Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть”, але поряд з тим шукаємо милосердя Божого до нас. Ми не постимо, бо кажемо, що здоров’я не дозволяє нам постити. Але справи милосердя, допомоги (матеріальної або іншої) ближнім ми можемо робити незалежно від стану здоров’я. Ми стаємо байдужі навіть до наших захисників, які ризикують заради нас своїм життям на сході. Все менше людей готові їх підтримувати, а вони готові віддати за нас життя. Тому якщо ми хочемо як мироносиці побачити Христа, ми повинні бути милосердними, як вони”, – підкреслив архієрей.

Після літургії в соборі було відслужено заупокійну літію за жертв депортації під час операції “Вісла”.

Також цього дня владика Нестор, духовенство і парафіяни собору привітали свящ. Петра Мельничука з днем народження, побажавши йому Божих ласк і благословінь, успішної праці на духовній ниві.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.