Богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму. Цього дня Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав Збаразьке благочиння. З нагоди великого дванадесятого свята архієрей звершив Божественну літургію у храмі Введення у храм Пресвятої Богородиці в селі Чумалі.

Свого архіпастиря на подвір’ї храму юні парафіяни зустріли квітами і короваєм на вишитому рушникові, привітавши владику віршованими рядками.

Під час Богослужіння Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Борис, Збаразький благочинний протоієрей Іван Лесик, запрошене духовенство.

По завершенні Літургії архієпископ Нестор звернувся до присутніх з проповіддю, в якій пояснив сутність свята та значення події Введення у храм Пресвятої Діви Марії у справі людського спасіння.

Запис повчального слова архієрея пропонуємо вашій увазі.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, котрі не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в храм Господній – у Святе Святих.