Богослужіння у Буцневі на честь ікони Пресвятої Богородиці “Життєдайне джерело”

Автор:

29 квітня 2022 року, у п’ятницю Світлого тижня, в день шанування ікони Пресвятої Богородиці “Життєдайне джерело”, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом побував у Буцневі поблизу Тернополя.

На запрошення настоятеля місцевої парафії протоієрея Олега Гаха Вископреосвященнійший владика очолив Божественну літургію у храмі святих апостолів Петра і Павла.

Окрім настоятеля, архієреєві співслужили настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Мишковичі протоієрей Мирон Гах, протодиякон Юрій Коханський та диякон Микола Заяць.

Під час відправи лунали особливі молитовні прохання до Пресвятої Богородиці за здоров’я українських захисників та усіх, хто постраждав внаслідок війни Росії проти України.

Окрім того архієрей возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Після Літургії біля каплиці з мозаїчним образом Пресвятої Богородиці у Її іконі “Життєдайне джерело” владика Нестор разом із духовенством звершив молебень до Пресвятої Богородиці та окропив присутніх на богослужінні святою водою.

Традиція вшанування образу Божої Матері “Життєдайне джерело” бере початок ще від середини V століття. Відзначення свята цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці було встановлене у пам’ять оновлення храму в Константинополі та вчинених тут див. Храм було збудовано візантійським імператором Левом І при криниці, від вод якого силою Пресвятої Богородиці відбувалися зцілення.

Нині кожен охочий у будь-який час може приступити до ікони “Життєдайне джерело” у Буцневі, піднести молитву до Пречистої Діви Марії та втамувати спрагу душевну і тілесну освяченою водою.

Більше фото з події – на сторінці єпархії у фейсбуці.