Богослужіння свята Собору Іоана Предтечі

20 січня 2021 року, в день свята Собору Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору свв.рівноапостольних Костянтина та Єлени.

Владиці співслужили протоієрей Володимир Зубілевич, протоієрей Володимир Савчин, протоієрей Петро Мельничук і диякон Іван Добрянський.

Свято Собору Іоана Предтечі встановлено на честь праведника, життя та подвиг якого залишалося на межі двох Завітів. Він проповідував Євангеліє Боже ще в часи Старого Завіту, але загинувши від рук нечестивих блудників і убивць, увійшов до Церкви Божої лише разом із іншими древніми праведниками, пророками та праотцями, а також усіма іншими вірними Богу людьми.

Отже, наступного дня після Богоявлення, Православна Церква молитовно згадує людину, яка найбільше була дотичною до тієї події, але в день свята відійшла на другий план, віддавши всю свою славу та честь Богу, в Тройці Єдиному.

Ми згадуємо Іоана Предтечу – «Друга Жениха», який, проповідуючи Євангеліє та покаяння, хрестив людей водою на знак прощення гріхів, готуючи їх до зустрічі грядущого Спасителя світу.