5 травня 2024 року, у свято Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, Пасху, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив урочисті святкові богослужіння – опівнічну, хресний хід, Великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.
Богослужіння відбулисяу каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.
Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору і клірик єпрахії священник Іван Гордієнко.
Розпочалися урочисті богослужіння по завершенні читання Книги Діянь святих апостолів, яка почергово читалася перед Святою Плащаницею Господньою протягом усього великосуботнього вечора.
Перед Святою Плащаницею духовенство завершило опівнічну, під час якої прочитали канон Великої суботи і перенесли Плащаницю до вівтаря, де вона перебуватиме на Престолі протягом сорока днів до свята Вознесіння Господнього на знак перебування Спасителя зі Своїми учнями протягом ще сорока днів після Воскресіння.
Незадовго до опівночі митрополит із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо храму, який за уставом завершився перед закритими дверми храму. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було виголошено “Христос Воскрес!”
Далі Його Високопреосвященство, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де богослужіння продовжилося каноном Пасхи. Під час ранньої владика Нестор прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.
На Божественній літургії, після Євангелія, яке цього дня традиційно читалося різними мовами, митрополит Нестор зачитав пасхальне послання митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
За богослужінням архієрей нагородив кліриків собору: протодиякона Назарія Тернопільського – правом носіння камилавки, диякона Івана Добрянського – протодияконством.
На завершення Пасхального богослужіння Високопреосвященнійший владика звершив освячення артоса (особливої великої просфори), а також Великодніх пасок і приношень.
Більше фото – на сторінці єпрахії у фейсбуці.