Богослужіння на свято Обрізання Господнього

14 січня, коли Свята Православна Церква відзначає свято Обрізання Господнього, день пам’яті Св. Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, та Святителя Петра Могили, митрополита Київського, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію св. Василія Великого у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі.

Напередодні, 13 січня, владика Нестор відслужив всенічне бдіння з літією у цьому ж храмі.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії настоятель храму прот. Олексій Головацький та прот. Роман Луговий.

Цього святкового дня храм був переповнений віруючими. Багато парафіян прийняли Таїнство Сповіді і причастилися Крові і Тіла Господніх.

По завершенні Літургії архіпастир звернувся до присутніх із словом повчання, в якому розкрив зміст свята Обрізання Господнього і його значення для нинішніх християн.

У проповіді владика Нестор наголосив, що святитель Василій був великим подвижником і богословом. Саме завдяки його праведному життю Господь і відкрив йому розуміння Богооткровенних істин. Тому вчення Христове неможливо знати теоретично, воно пізнається тільки вірою і праведним життям.

На запричасному о. Роман Луговий привітав усіх зі святом і засіяв присутніх у храмі.

Наприкінці був звершений молебень на Новий рік.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.