Богослужіння архієпископа Нестора в день спомину першого і другого знайдення голови Іоана Предтечі

Автор:

9 березня 2019 року, коли Православна Церква вшановує перше і друге знайдення глави Іоана Предтечі, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архіпастирським візитом побував у Кременці. У нижньому храмі собору Преображення Господнього, який освячено на честь Всіх преподобних отців, що в подвигу просіяли, Високопреосвященнійший владика звершив Божественну літургію.

Під час Літургії архієпископу Нестору співслужили настоятель собору, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк, намісник Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля ігумен Полікарп, духовенство собору.

Після Херувимської пісні Високопреосвященнійший Нестор звершив хіротонію, рукоположивши іподиякона В’ячеслава Савельєва на диякона.

Після Літургії архіпастир звернувся до присутніх зі словами проповіді. У повчальному слові владика Нестор на прикладі преподобних отців, які в подвигу посту просіяли, розповів про важливість посту для спасіння душі.

“Дотримуючись посту, ми виконуємо особливі правила, знаходимо час для молитви і добрих справ. Стримуючи своє тіло від їжі, ми ослабляємо пристрасті і гріховні бажання тіла, через які ми не можемо почути голос Божий, нашу совість, яка вказує на неправильність нашого життя. Ми обмежуємо себе не тільки в скоромній їжі, а й у бажаннях і пристрастях. Завдяки посту наша душа повертає собі владу над тілом. Постячи душею, утримуючись від розваг і псевдодуховних задоволень, ми маємо змогу боротися зі злом, яке є в нас, і змінювати своє життя. Тому піст є найбільшим і найнеобхіднішим засобом для перемоги над гріхом.

Ми живемо у вирі подій, часто не знаходимо часу для молитви, посту. І Свята Церква пропонує нам послідувати подвигу преподобних і їхнього родоначальника Іоана Предтечі і змінити своє життя, присвятивши хоча б сорок днів Великого посту боротьбі з гріхом. Щоб перемігши хоча б одну пристрасть, ми зустріли світле свято Воскресіння кращими, ніж увійшли в піст. Ми сповідаємось і причащаємося в піст, але це не має бути формальністю. ми повинні щиро прагнути боротися з гріхом. Завдяки посту тілесному й духовному ми можемо достойніше  підготуватися до Святої сповіді, принести величний і славний плід покаяння, виправити своє життя і стати на шлях спасіння. А причастя Святих Христових Тайн дасть нам сили, щоб перемогти спокуси диявола”, – сказав архієрей.