Богослужіння архієпископа Нестора на свято Стрітення Господнього

15 лютого 2020 року, в день свята Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії, настоятель храму протоієрей Олексій Головацький, завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич, клірик храму протоієрей Роман Луговий.

Богослужіння супроводжував хор богословського відділення Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича.

Під час богослужіння Високопреосвященнійший Нестор звершив дияконську хіротонію випускника ЧНУ магістра богослів’я Анатолія Волощука.

Звертаючись до присутніх у храмі з повчальним словом, архіпастир наголосив на тому, що свято Стрітення має глибинний зміст і стосується кожного із нас.

Владика Нестор зауважив, що люди часто цінують земні дари, очікують якогось чуда і заради цього готові на багато що. Але водночас ми недооцінюємо величний Божий дар – Євхаристію і забуваємо дякувати Господу за цей дар, не прагнучи якомога частіше приступати до Святого Причастя. Саме Причастя під виглядом хліба і вина животворчих Таїн Тіла і Крові Христа-Спасителя і є справжньою зустріччю з Господом, яка можлива для кожного з нас.

“Сьогодні ми святкуємо ще й зустріч Старого заповіту з Новим, який є заповітом не Закону, а Любові. Людям важко це прийняти, адже набагато легше жити за правилами. І значно важче там, де є Свобода, а саме вона є основою нашої віри. Ми вільні чинити все, крім гріха. Натомість ми віддаємо Богові якусь годину в храмі у неділю чи свята, а на решту часу забуваємо про Нього”, – сказав архіпастир.

На завершення святкової відправи архієрей звершив чин малого освячення води і свічок та окропив присутніх освяченою водою.